Tallinnas avatakse kolm uut antigeeni testimispunkti

uudised.ee

Neljapäeval avatakse testimispunktid Tallinna Sadama A-terminali Koda linnakus, Kristiine Keskuses ja Viru Keskuses. Antigeeni testi tulemust näitav sertifikaat võimaldab muretult nii eri riikidesse reisida, kui ka suvistel üritustel ja festivalidel osaleda.

Tänu uutele testimispunktidele on testimine nüüd veelgi mugavam. “Kaubanduskeskustes asuvates testimispunktides on lihtne muude asjaajamiste ja poodlemise kõrvalt kiiresti ka test ära teha. Inimene, kes testi vajab, ei pea selle tegemiseks liigselt aega kulutama ega kuhugi eraldi sõitma ning saab testi tulemuse ja sertifikaadi oma e-mailile juba 30 minutiga,” ütles Confido testimis- ja vaktsineerimistegevuse juht Liis Ader. “Kindlasti on oluline aga ka kaubanduskeskuses testi tegemiseks aeg ette broneerida,” ütles Ader.

Aja saab broneerida Confido kodulehel https://www.confido.ee/koroonaviiruse-testimine/

Suvel on reisimine oluliselt lihtsamaks muutunud ja viimasel ajal on väga palju reisijaid, kes vajavad laevale või lennule pääsemiseks antigeeni testi sertifikaati. “Et tagada testimise võimalus mõlemas sadama terminalis, avasime lisaks D-terminalile testimispunkti ka  A-terminalis. Uue testimispunkti avamisega saame kindlustada võimekuse teenindada kõiki soovijaid ja aidata inimestel oma reisi turvaliselt ja mugavalt alustada,” rääkis Ader.    

Suviste puhkuse- ja reisiplaanide tegemisel on oluline esmalt välja uurida sihtriigi nõuded sisenemiseks. “Üha enam riike aktsepteerivad sisenemisel antigeeni testi tulemust. Test peab enamasti olema tehtud kas 48 või 72 tundi enne reisi. Kuna riigid võivad sisenemise nõudeid muuta ilma pikema etteteatamiseta, tasub need vahetult enne uuesti üle kontrollida,” soovitas Ader. 

Antigeeni teste aktsepteerivad riigid on järgmised: Ameerika Ühendriigid 72 tundi enne reisi algust, Austria 48 tundi enne riiki saabumist, Bulgaaria 48 tundi enne riiki saabumist, Hispaania 48 tundi enne riiki saabumist, Holland antigeeni test 24 tundi enne reisi algust ja PCR test 72 tundi enne riiki saabumist, Horvaatia 48 tundi enne riiki saabumist, Itaalia 72 tundi enne riiki saabumist, Kreeka 48 tundi enne riiki saabumist, Leedu 72 tundi enne riiki saabumist, Luksemburg 72 tundi enne reisi algust, Läti 24 tundi enne reisi algust, Montenegro 48 tundi enne riiki saabumist, Norra 24 tundi enne reisi algust, Portugal 48 tundi enne reisi algust, Prantsusmaa 48 tundi enne reisi algust, Rootsi 48 tundi enne riiki saabumist, Saksamaa 48 tundi enne riiki saabumist, Sloveenia 48 tundi enne riiki saabumist, Soome 72 tundi enne riiki saabumist, Suurbritannia 72 tundi enne reisi algust, Šveits 48 tundi enne reisi algust, Taani 48 tundi enne reisi algust, Tšehhi 48 tundi enne reisi algust, Türgi 48 tundi enne riiki saabumist, Ukraina 72 tundi enne riiki saabumist, Uus-Meremaa 72 tundi enne reisi algust.

Kommentaarid puuduvad