Tokyo olümpiakoondisesse pääses 33 sportlast

uudised.ee

Eesti Olümpiakomitee  (EOK) täitevkomitee kinnitas reedel e-koosolekul Eesti koondise Tokyo olümpiamängudeks -  koondisse kuulub 33 sportlast 14 spordialalt ja 48 liikmeline tugipersonali koosseis, vahendab BNS.

EOK president Urmas Sõõrumaa väljendas heameelt tugeva ja mitmekülgse koondise üle. „Täna on selge, et aasta võrra edasi lükatud olümpiamängud toimuvad ning mul on hea meel, et EOK lähetab olümpiamängudele koondise, kus on nii debütante kui väga kogenud tegijaid. Tänan kõiki sportlasi, nende treenereid ja taustajõude, kes ei lasknud eelmisel aastal pead norgu, vaid leidsid nii vaimset kui füüsilist jõudu, et elu üheks tähtsamaks võistluseks professionaalselt valmistuda,“ rääkis Sõõrumaa.

„Eelkõige ootame meie sportlastelt Tokyos oma hetkevõimete maksimaalset realiseerimist. Kui õnnestunud pingutust kroonib ka kõrge koht võistluse protokollis siis saavad meie ootuste kõrval täidetud ka meie lootused. Soovin Eesti olümpiakoondisele veelkord edu ja palju õnnestumisi Tokyos,“ ütles EOK president. 

EOK spordidirektori Martti Raju hinnangul jättis COVID-19 pandeemiast tingitud kvalifikatsiooniperioodi pikenemine ja kõikumine olümpiale kvalifitseerumisele oma jälje. „Siiski on Eesti koondis esindatud rohkematel spordialadel kui kunagi varem. Kuna ranged liikumisreeglid hoiavad koondise liikmed suhteliselt paiksetena oma elu-ja võistluspaikade juures, tuleb koondise abipersonali komplekteerimisel arvestada liikumispiirangutega. Samuti tuleb arvestada osade alade eellaagriga Nagano külje all Saku linnas, kus puudub võimalus kasutada kohalikku sparringut.,“ ütles Raju. 

Tokyo mängudega seonduvatest viimastest ettevalmistustest tõi Raju välja, et reeglid karmistuvad järk-järgult veelgi. „Oleme valmis selleks, et vastavalt olukorrale võib kahe nädala jooksul veel palju muutuda. Tänase seisuga testitakse sportlasi kindlasti alates lennujaama saabumisel kuni olümpiakülast lahkumiseni iga päev, korraldajad on kinnitatud, et annavad endast kõik, et olümpiamängud turvaliselt peetud saaksid,“ selgitas Raju. 

Jalgrattaspordis esindavad Eestit Tanel Kangert, Peeter Pruus ja Janika Lõiv, judos Grigori Minaškin, kergejõustikus Ksenija Balta, Roman Fosti, Tiidrek Nurme, Rasmus Mägi, Maicel Uibo, Johannes Erm ja Karel Tilga, laskmises Peeter Olesk, maadluses Epp Mäe ja Artur Vititin, purjetamises Ingrid Puusta ja Karl-Martin Rammo, ratsutamises Dina Ellermann, sulgpallis Kristin Kuuba ka Raul Must, sõudmises Tõnu Endrekson, Jüri-Mikk Udam, Allar Raja, Kaspar Taimsoo ja Johann Poolak, tennises Anett Kontaveit, triatlonis Kaidi Kivioja, ujumises Eneli Jefimova ja Kregor Zirk, vehklemises Erika Kirpu, Julia Beljajeva, Katrina Lehis ja Irina Embrich ning vibuspordis Reena Pärnat.

Taasiseseisvumise järgsel perioodil on senini Eesti suurim olümpiakoondis olnud  2008 Pekingi olümpiamängudel, kuhu lähetati 47 sportlast.

Tokyo suveolümpiamängud algavad 23. juulil ning kestavad 8. augustini. Eestis saab olümpiaülekandeid näha Kanal 2, Kanal 12 ja Duo 7 vahendusel ning portaalis Postimees.ee. Eesti koondise kohta leiab informatsiooni aadressil https://www.eok.ee/tokyo-2020.

Kommentaarid puuduvad