Tarbijahinnad tõusid juunikuus 3,8 protsenti

uudised.ee

Statistikaameti andmetel tõusis tarbijahinnaindeks juunis võrreldes maiga 1,2 protsenti ning võrreldes eelmise aasta sama kuuga 3,8 protsenti; mulluse juuniga võrreldes olid kaubad 3,1 protsenti ja teenused 5 protsenti kallimad.

Statistikaameti juhtivanalüütiku Viktoria Trasanovi sõnul oli tarbijahinnaindeksi suurimaks mõjutajaks võrreldes möödunud aasta juuniga taas mootorikütuse hinnatõus.

“Bensiin oli 19,1 protsenti ja diislikütus 21,4 protsenti kallim. Suurem mõju indeksi muutusele oli veel kodudesse jõudnud elektri 31,4-protsendisel kallinemisel,” ütles Trasanov pressiteates.

Toidukaupadest tõusis enim makaronitoodete hind, mis kerkis 8,5 protsenti, langes aga kartuli hind, mis liikus 9,9 protsenti allapoole.

Tarbijahinnaindeksi muutus võrreldes eelmise aasta sama kuuga oli statistikaameti teatel viimati suurem kui 3,8 protsenti 2018. aasta oktoobris, mil see oli 4,4 protsenti.

Maiga võrreldes mõjutas tarbijahinnaindeksit enim kodudesse jõudnud elektri 19,4-protsendine hinnatõus. Suurem mõju oli ka mootorikütuse 1,7-protsendisel ja meelelahutusteenuste 3,3-protsendisel kallinemisel.

Kommentaarid puuduvad