Venemaa kuulutas konsul Mart Lätte soovimatuks isikuks

uudised.ee

Venemaa kuulutas Eesti Peterburi peakonsulaadi konsuli Mart Lätte kolmapäeval persona non grataks ning kohustas teda lahkuma Venemaa territooriumilt 48 tunni jooksul, vahendas Interfax Vene välisministeeriumi pressiesindaja Maria Zahharova sõnu.

“7. juulil kutsuti Vene välisministeeriumi välja Eesti Moskva saatkonna ajutine asjur Ulla Uibo. Venemaa avaldas otsustavat protesti seoses luureandmete kogumisega, mis ei ole kooskõlas Eesti Peterburi peakonsulaadi konsuli Mart Lätte diplomaadistaatusega,” seisis Zahharova veebikommentaaris.

“Kõnealune Eesti konsulaadi töötaja tunnistati persona non grata’ks, ta peab lahkuma Venemaa Föderatsiooni territooriumilt 48 tunni jooksul,” märkis Zahharova.

Eesti välisministeeriumi kommentaari kohta, et Lätte kinnipidamine oli “seadusvastane ja provokatsiooniline” ning talle esitatud süüdistused “alusetud”, ütles Zahharova, et  Eesti ajutisele asjurile olevat osutatud, et “taolised katsed olukorda vales valguses kujutada on lubamatud”.

“Rõhutasime, et peame ametliku Tallinna seisukohta äärmiselt küüniliseks, sest on ümberlükkamatuid tõendeid selle Eesti diplomaadi seadusevastase tegevuse kohta, kes  teadupoolest peeti kinni hetkel, kui Venemaa kodanik andis talle üle suletud iseloomuga dokumendid,” kirjutas Zahharova.

FSB väitis eile, et pidas konsul Lätte peeti kinni hetkel, kui Venemaa kodanik andis talle üle salajasi dokumente.

“Välisdiplomaadi suhtes võetakse kasutusele meetmed, mis vastavad rahvusvahelise õiguse normidele,” märkis FSB.

Eesti peab Lätte kinnipidamist lavastuseks ja provokatsiooniks. 

Kommentaarid puuduvad