Värskendatud HOIA mobiilirakendus teavitab lähikontaktidest ka välismaal viibides

uudised.ee

Kui seni töötas koroonapositiivsete kontaktide eest hoiatav HOIA mobiilirakendus vaid Eesti piires, võtab värskenduskuuri läbinud HOIA anonüümseid teavitusi vastu enamikult Euroopa Liidu riikide lähikontaktide tuvastamise rakenduselt.

Rakenduse uuendus toetab turvalist reisimist, aidates kasutajate kaasabil piirata COVID-19 viiruse levikut. „Meie soov on lihtsustada turvalist reisimist. Toetame digiriigina tehnoloogiliste lahenduste arengut, mis võimaldavad meil naasta tavapärase elu juurde. HOIA rakendusel on oluline roll turvalisuse tagamisel, sest selle kasutamisega saab aidata privaatselt kaasa nakatunute arvu vähendamisele,“ sõnas Terviseameti nakkushaiguste osakonna peaspetsialist Kerstin-Gertrud Kärblane.

Rakenduse uuenduse järel saavad välismaal viibivad või sealt naasnud HOIA kasutajad teavitusi reisiaegsete lähikontaktide kohta. Kui inimene annab kodumaale jõudes positiivse koroonaproovi ja märgib end haigestunuks, saadetakse selle kohta teavitus nii Eesti kui ka välismaistele lähikontaktidele.

Kui inimene saab positiivse COVID-19 testitulemuse juba välismaa testipunktis, tuleb haigestumine märkida konkreetse riigi rakenduses. Kärblase sõnul on erisuse põhjuseks see, et välismaa äppides käib nakatunuks märkimine teisiti. „Enamikes teistes riikides väljastab teenusepakkuja positiivse testi korral inimesele unikaalse koodi, mille saab sisestada riigi rakendusse. Seejärel saadab rakendus teate lähikontaktsetele,“ selgitas ta.

Teenusega on hetkel liitunud 19 riiki: Saksamaa, Itaalia, Läti, Horvaatia, Holland, Soome, Austria, Sloveenia, Tšehhi, Iirimaa, Hispaania, Taani, Poola, Belgia, Eesti, Leedu, Norra, Küpros ja Malta. Välisriigi rakenduse saab alla tõmmata nii Google Play kui App Store'i kaudu.

Kommentaarid puuduvad