Uuring: 88 protsenti inimestest ootab hindade jätkuvat kasvu

uudised.ee

Uuringufirma Norstat viis läbi küsitluse, mille kohaselt 49 protsenti vastanutest arvas, et kaupade ja teenuste hinnatõus jätkub aasta jooksul praeguses tempos ning 39 protsendi hinnangul hakkavad hinnad tõusma veelgi kiiremini.

Uuringu kohaselt prognoosib 5 protsenti vastanutest, et hinnad jäävad lähema aasta jooksul samaks ning vaid 3 protsenti, et kaupade ja teenuste hinnad võiks kasvava konkurentsi tõttu langeda, teatas Norstat.

Norstati juhi Evelin Pae sõnul prognoosivad praegusest kiiremat hinnatõusu kõige enam 60–72-aastased vanemaealised. "Üleüldiselt hindavad madalama sissetuleku ning põhiharidusega inimesed hinnatõusu kiiremaks kui kõrgema sissetuleku ning haridustasemega inimesed. Esimesi mõjutab see ka enam ja pessimistlik olemiseks on rohkem põhjust," ütles Pae pressiteates.

Regioonides hindavad hinnatõusu tõenäosust kõige kõrgemaks Kesk-Eesti elanikud. Kirde-Eestis on keskmisest veidi enam neid, kes arvavad, et hinnad jäävad aasta jooksul praegusele tasemele. Üldiselt hindavad venelased üle Eesti hinnatõusu tõenäosust suuremaks kui eestlased.

Norstat viis küsitluse tänavu juunis läbi 1000 tööealise elaniku seas üle Eesti.

Norstat on Euroopa andmekogumisettevõte, mis teostab andmekogumist kõigi meetodite lõikes alates veebiküsitlusest lõpetades telefoni- ning näost-näkku intervjuudega. Norstat tegutseb 12 riigis üle Euroopa.

Kommentaarid puuduvad