Seeder: Eesti peab kiiresti minema üle eestikeelsele õppele

uudised.ee

Erakonna Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul peab Eesti riik kiiremas korras üle minema eestikeelsele õppele ning seda kõigis kooliastmetes.

"Eesti riik peab kiiremas korras tänasest kakskeelsest koolisüsteemist jagu saama ja minema haridussüsteemi kõigis astmetes üle eestikeelsele õppele. Siin ei tohi olla kahetimõistmist, ega inimeste lollitamist. Pikaajaline eesmärk peab olema, et Eestis töötavad koolid eesti keeles ja jutul lõpp," ütles Seeder erakonna pressiesindaja vahendusel.

Seeder sõnas, et samal ajal tuleb kaitsta eesti keeles õppivaid õpilasi. "Praktika näitab, et kui koolid otsekohe ühendada ja eestikeelseks kuulutada, ei ole mitmel pool tulemuseks mitte eesti kool, vaid eesti kooli venestamine. Seetõttu tuleb nimetatud eesmärgi poole liikuda mõistliku tempoga, suurendades järk-järgult eestikeelse õppe mahtu vene koolides," ütles ta.

"Ühtlasi tuleb jälgida, et see õpe oleks heal tasemel ja heas eesti keeles, mitte puru silmaajamine mingi linnukese nimel. Isamaa pooldab selliseid lahendusi, mis on mõistlikud ja tagavad tulemuse, mitte selliseid, mis on kiired, efektsed ja valed või kannavad valimiseelset populistlikku eesmärki venekeelse elanikkonna häälte püüdmisel," sõnas Seeder.

Kommentaarid puuduvad