Raidla lükkas tagasi ettepaneku kandideerida presidendiks 

uudised.ee

Kunagine justiitsminister Jüri Raidla lükkas tagasi koalitsiooni ettepaneku kandideerida Eesti presidendiks, edastas rahvusringhäälingu uudisteportaal.

"Paar tundi tagasi andsin vastuse, et ma siiski kandideerimisest loobun," sõnas Raidla.

"Mõnedes valdkondades ma lihtsalt pean oma ettevalmistatust presidendiameti täitmiseks ebapiisavaks," põhjendas ta.

"Jah, Kaja Kallase ning Jüri Ratase poolt kaks nädalat tagasi ühiselt selline ettepanek tehti, et kaaluda presidendiks kandideerida. See vastab tõele," lausus Raidla Postimehele.

Loobumise põhjusena tõi Raidla esile, et ta ei ole välispoliitikas pädev. "Olen olnud meedia ja informatsiooni tarbija, aga ma ei ole välispoliitiliste küsimustega kunagi spetsiaalselt tegelenud. Ülejäänud valdkonnad võib-olla tõesti, eeskätt, mis puudutab põhiseaduslikkuse järelevalve rolli ning riigiõigusliku filosoofi funktsiooni, on küllap mulle natukene sobilikumad,» sõnas Raidla.

Raidla eelistus presidendikandidaadina oleks hoopis Jaak Aaviksoo. "Tal on olemas kõik kolm olulist valdkonda, mida ma eelnevalt rõhutasin. Välispoliitikaga on ta tegelenud, kui ta on korduvalt olnud ministriametis. Ta on olnud mitme ülikooli rektor, kus ka välispoliitiliste küsimustega tegeletakse. Mitte küll riiklikul tasandil, vaid väga olulisel avalikul-õiguslikul tasandil on vaja olnud tegeleda. Riigi toimimist tunneb Jaak Aaviksoo kahtlemata seestpoolt, aga ka väljastpoolt - siin pean silmas seda, et ta oli riigireformi sihtasutuse nõuogu liige," ütles Raidla ja lisas, et Aaviskoo on eriti tugev riikluse filosoofilise küljega. 

Kommentaarid puuduvad