Eesti pered ootavad väljas süües enim peresõbralikku teenindust

uudised.ee

Eesti Lasterikaste Perede Liidu hiljutise küsitluse kohaselt hindavad lastega pered väljas süües enim peresõbralikku teenindust ja positiivset suhtumist lastega peredesse nii restorani töötajate kui ka teiste külastajate poolt.

Oluliseks peetakse ka mitmekesist ja tervislikku menüüd, lapsesõbralikku ruumilahendust, vaba aja veetmise võimalusi ning tasakaalus hinna ja kvaliteedi suhet.

Lastele mõeldud lihtsatest toitudest koosnevat menüüd peavad pered väga oluliseks ning friikartulite ja viinerite asemel soovitakse menüüst leida midagi kvaliteetsemat. „Üldise foonina paistab silma, et kiirtoit oma elu ära elanud ning üha rohkem hindavad pered toidukoha valikul mitmekesise ja tervisliku menüü olemasolu. Elementaarseks peetakse ka tasuta lauavett,“ ütles Eesti Lasterikaste Perede Liidu esindaja Triinu Sink.

Väga oluliseks peavad vanemad toiduportsjonite poolitamise ja toidu omavahel jagamise võimalust. Kõrgelt hinnatakse seda, kui teenindaja toob lastele toidud varem lauda ning kui lubatakse tellitud toidus mõni komponent meelepärasema vastu vahetada.

„Toidu jagamine pereliikmete vahel pole midagi uut. Tihtipeale on vanemad kimpus olukorraga, kus laps võtab oma toidust vaid paar ampsu, mille tulemusel jääb õhtu lõppedes toit lihtsalt laua peale vedelema. Sestap võiksid toidukohad lastega peredele toidu jagamist ja portsjonite poolitamist omal initsiatiivil ka ise välja pakkuda,“ lisas Sink.

Pered hindavad lastemenüü koostamisel toidukoha loomingulisust, näiteks toitudele laste tähelepanu köitvate või muinasjutuliste nimede andmist. Positiivselt meenutati restorani, kus kanapasta kandis „Tupsu pasta“ nime.

Ühise laua taga söömine on perede jaoks väga oluline, lugu peetakse suurematest laudadest, kuhu mugavalt kõik sööma mahuvad ning laudade kokku tõstmisega ei soovita häirida kliente ega teenindajaid. Vanemate sõnul võiks lastega peredele broneerimisel pakkuda lauda mängunurga kõrvale, et vanemad saaksid lastel paremini silma peal hoida. Mähkimiseks ja muudeks privaatseteks tegevusteks mõeldud ruumide olemasolu on samuti restorani valikul oluline.

Perede sõnul on tegeluskomplektide, mänguasjade või mängunurkade puudumisel laste aega toitu oodates keeruline sisustada, seetõttu on isegi lihtsast värvipliiatsite komplektist ja paberist teinekord suur abi.

Toidust, laua suurusest ja mänguasjade olemasolust enam hindavad pered toidukohtadelt peresõbralikku suhtumist ja mõistmist. Vanemad tunnistasid, et lastega koos välja sööma minnes on nad saanud nii teenindajatelt kui ka teistelt klientidelt hukkamõistvaid pilke, samuti vaadatakse nende sõnul perede peale viltu, kui lapsed kogemata toitu või söögiriistu maha pillavad.

„Lastega pered on ühiskonna normaalne osa ja lastega peredesse tuleb suhtuda samamoodi nagu igasse teise restorani külastajasse. Eestis on niivõrd palju peresõbralikke toidukohti, kuid kindlasti on veel palju arenguruumi, et pered julgeksid ja tahaksid senisest veel rohkem väljas söömas käia,“ lisas Sink.

Eesti Lasterikaste Perede Liit annab sel aastal esimest korda välja peresõbraliku toitlustusasutuse märgist, et tuua esile ja tunnustada toidukohti, kes pakuvad lastega peredele meeldejäävaid restoranikogemusi ning julgustada lastega peresid rohkem väljas söömas käima.

Kandideerimisvormid nii restoranidele kui peredele on avatud veebilehel https://www.peresobralik.ee. Toidukohtade registreerimine lõppeb 25. juulil ning restoranikülastused algavad augustis.

Kommentaarid puuduvad