Neljas linnas saab apteekides vaktsineerida

uudised.ee

Teisipäevast algab apteekides COVID-19 vastu vaktsineerimine, esimesel nädalal saab vaktsineerida kaheksas apteegis Tallinnas, Tartus, Raplas, Jõhvis ja Narvas.

Alates 20.juulist saab vaktsineerida kaheksas apteegis, seejärel lisandub apteeke juurde vastavalt vajadusele, edastas Eesti Proviisorapteekide Liit. Sel nädalal saab vaktsineerida Tallinnas Rocca al Mare Keskuse apteegis, Tallinna Linnaapteegis Solarises, Ülemiste Südameapteegis ja Kivila Südameapteegis; Jõhvis Pargi Keskuse Apteegis, Narvas Astri Keskuse apteegis, Rapla apteegis ja Tartu Sõbra Apteegis.

Vaktsineerimiseks on vajalik eelregistreerimine. Apteekides kasutatakse peamiselt Pfizeri vaktsiini. 

Kokku avatakse vaktsineerimisvõiamlus kuni 45 apteegis üheksas maakonnas. „Otsustasime alustada nii kiiresti kui võimalik, sest kahjuks on haigestumine jälle tõusutrendis,“ ütles Eesti Proviisorapteekide Liidu juht Ly Rootslane.

Apteekides viivad vaktsineerimist läbi tervishoiuteenuse osutajad, kes on läbinud vastava väljaõppe, peamiselt meditsiiniõed. Apteegid annavad teenuse osutamiseks kasutada oma ruumid, seadmed ja IT vahendid.

“Me kõik peame pingutama, et jõuda karjaimmuunsuseni. Apteegid on ideaalsed kohad, kus saame pakkuda vaktsineerimise teenust, sest need on inimestele lähedal ja tuttavad,” ütles Rootslane. 

Kommentaarid puuduvad