Homme
01. aug
18...23
13...17
Ülehomme
02. aug
15...21
10...18

Eesti

Kaja Kallas: erisused vaktsineeritutele tulevad

Foto: Rauno Volmar/Delfi
11:07 22. juuli 2021
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Peaminister Kaja Kallase kinnitusel arutab valitsus neljapäeval võimaluste süsteemi kehtestamist augusti jooksul, kus näiteks näiteks kultuuri- ja meelelahutusüritustel, spordivõistlustel ja mujal tehakse erisused vaktsineeritule.

Peaminister tänas Eesti Perearstide Seltsi, Eesti Noori Perearste ja Eesti Pereõdede Ühingut kaasamõtlemise ja ettepanekute eest, mille nad esitasid koroonaviirusega võitlemiseks.

"Need on sisukad mõtted, millest osad on valitsusel juba töös ning osad arutlusel. Vaktsineerimisvõimalused peavad olema mugavad ja kättesaadavad ning teatud tegevusaladel, kus vaja nõrgemaid kaitsta, on põhjendatud nõuda töötajatelt vaktsineerimist," märkis ta.

Kallas tõdes, et olukord on tõsine – Delta-tüvi on Eestis domineeriv ja see nakkab 1,5 korda kiiremini kui eelmine ning levib ka õues ning nakatuvad nooremad inimesed, kes ei pruugi sattuda haiglasse, kuid võivad põdeda niinimetatud pikka COVID-it ehk kannatada haigusest põhjustatud vaevusi mitu kuud.

"Kuna igaühel on Eestis võimalus end vaktsineerida, siis senikaua, kui uued tüved alluvad vaktsiinidele, ei hakka me ühiskonda kõigile sulgema. Selle asemel hakkavad vaktsineeritud saama rohkem võimalusi ja vabadusi. Valitsus arutab täna sellise võimaluste süsteemi kehtestamist augusti jooksul, kus näiteks näiteks kultuuri- ja meelelahutusüritustel, spordivõistlustel ja mujal tehakse erisused vaktsineeritule," kinnitas Kallas.

Tema sõnul toimub üleminek järkjärgult, et kõik osapooled jõuaksid end ette valmistada ja soovijad vaktsineerida, aga see muutus on möödapääsmatu, et hoida ühiskond võimalikult avatuna ja majandus toimivana, sest vaktsineeritud inimesed tagavad avatud Eesti.

"Vaktsineerimine on juba ammu kõigile kättesaadav – palun kasutage seda võimalust praegu kohe. Kui veel sel nädalal vaktsineerima minna, on see on piisav aeg, et saavutada sügise alguseks immuunsus. Mõistagi vähendame seeläbi enda ja lähedaste terviseriske ning tagame vabama elu," märkis Kallas.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!