Täna
28. juul
21...26
17...21
Homme
29. juul
20...25
14...19

Eesti

Saksa pankuritena esinenud kelmid petsid naiselt välja üle 50 000 euro

Foto: 123rf
15:11 22. juuli 2021
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Kolmapäeval asus politsei uurima kolme kelmusjuhtumit, milles ühes sai kannatanu kahju üle 50 000 euro, vahendab BNS.

Politsei uurib juhtumit, kui 68-aastasele naisele kirjutati e-kiri väidetavalt Saksamaal tegutseva DMF Bank esindajatelt, milles lubati, et naise poolt varem Edgedale Finance kauplemisplatvormil kaotatud raha on nende kontol ning seda on võimalik tagasi saada.

Edasine suhtlus kelmidega toimus Skype kaudu, kus naist juhendati avama kontot veebilehel dmf-bank.com, edastama enda foto koos isikut tõendava dokumendiga. Dmf.bank.com lehel kajastus deposiit summas 87 225 dollarit, mis pidi väidetavalt kuuluma naisele. Pärast seda petsid väidetavad panga esindajad naiselt välja erinevatel ettekäänetel kaardimakseid kogusummas 53 335 eurot, kuid enne lubatud raha naine kätte ei saanud.

Politsei uurib ka juhtumit, kui 70-aastasele naisele helistati ning tutvustati end Swedpanga töötajana ja väideti, et keegi üritab tema kontolt raha varastada. Naisel paluti sisestada PIN-koodid, et kaitseprogramm peale panna ning naine tegigi seda. Pärast avastas naine, et tema kontolt on võetud 3127 eurot.

Samuti uurib politsei juhtumit, kui 26-aastasele naisele helistas tundmatu mees, kes esitles end Swedpanga töötajana ning ütles, et naise kontolt proovib keegi ülekannet teha. Mees küsis naiselt tema kasutajatunnust, mille naine ka ütles. Hiljem rääkis naisega teine mees, kes küsis tema isikukoodi ja käskis naisel minna läbi Smart-ID oma pangakontole ning palus kinnitada PIN1 ja PIN2 koodid. Naise kontolt kadus 770 eurot.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!