Teenindussektor peab hakkama klientidelt nõudma vaktsiinitõendit

uudised.ee

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt ütles Postimehele, et valitsuse kinnitust ootav vaktsiinitõendi kontrollimise nõue teenindussektorile on ettevõtjatele kohustuslik ning kõigi eelduste kohaselt tutvustab valitsus koroonatõendi riigisisese kasutamise reegleid nädala lõpus.

Neljapäeval arutab valitsus, millised on järgnevad sammud koroonatõendi kasutamiseks siseriiklikult. “Kui nakatumine kasvab, siis me peame tegema keskkonna, kus tõendi kasutamisel on võimalik jätkata tavapärast elu. Meil ei ole põhjust enam ühiskonda kinni panna, niimoodi nagu olime sunnitud seda tegema kevadel. Me kõik saame end vaktsineerida. Koroonapassi kasutamine võib osutuda tõhusaks meetmeks,” ütles Sutt. 

Süsteem, kus teenindamine toimub koroonapassi ettenäitamisel, on Suti sõnul ihtsasti rakendatav. “Covid-19 sertifikaat saab inimesel olla ju kolmel põhjusel: kas inimene on koroonaviiruse läbi põdenud, on teinud negatiivse testi või on täisvaktsineeritud. Valikuvõimalus jääb alles. Väiksele osale ühiskonnast ei ole meditsiinilistel põhjusel vaktsineerimine võimalik. See on arusaadav ja seetõttu peab tegema erandeid,” ütles Sutt.

 

Kommentaarid puuduvad