Tallink Grupp jäi teises kvartalis 24,3 miljoniga kahjumisse

uudised.ee

Tallink Grupi auditeerimata konsolideeritud käive kasvas teises kvartalis möödunud aastaga võrreldes 32,5 protsenti 86,1 miljoni euroni, puhaskahjum vähenes 27,4 miljonilt eurolt 24,3 miljonile eurole.

“2021. aasta kõrghooaja eelne aeg ja algus on möödunud aastaga võrreldes väga erinev. Kui 2020. aasta mai- ja juunikuus oli maailmas tunda lootust ja tunti teatavat kergendust, et ehk on COVID pandeemia hullem aeg möödas, viirus seljatatud ja algab taastumine, siis selle aasta suve hakul oleme me juba palju pragmaatilisemad, ettevaatlikumad ning teame, et viirus pole veel kaugeltki seljatatud ja taastumine on alles mägede taga,” ütles Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene pressiteates.

Teises kvartalis vedas Tallink Grupp kokku 427 767 reisijat, mida on 10,2 protsenti rohkem kui aasta varem. Veetud kaubaühikute arv oli mullusega võrreldes 6 protsendi võrra suurem ning veetud reisijate sõidukite arv kasvas aastaga 22,7 protsenti. 

Kulumieelne ärikasum (EBITDA) oli teises kvartalis auditeerimata andmetel 4,4 miljonit eurot, mullu samal ajal aga 2,4 miljonit eurot. “EBITDA suurenemine jätkuvalt rangete piirangute, märkimisväärselt vähenenud riiklike toetuste ning suurenenud kütusehinna tingimustes on saavutatud vaid tänu eelnevalt astutud sammudele, millega suurendasime ettevõtte kulutõhusust,” märkis Nõgene.

Ettevõtte põhitegevuse käive suurenes 2021. aasta teises kvartalis eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 9,7 miljoni euro võrra ning küündis 66,1 miljoni euroni. Muud tegevused, mis ettevõtte käibele kvartali jooksul positiivset mõju avaldasid, olid Silja Europa lühiajaline prahtimine, erinevad kaubandustegevused, sealhulgas Burger Kingi restoranide opereerimine ning ka COVID-19 testimisteenuse pakkumine Tallinna-Helsingi liini shuttle-laevade pardal. 

Grupi investeeringud selle aasta teises kvartalis olid tagasihoidlikud ning ulatusid 3,1 miljoni euroni, mullu samal ajal investeeris grupp 14 miljonit eurot. Muutunud majandusolukorra ning regulaarliinide tegevuse ajutise peatamise tõttu hoiab ettevõte laevadega seotud investeeringud minimaalsed, keskendudes vaid vältimatute hooldus- ja remonditöödega seotud investeeringutele. Investeeringuid tehti kvartalis ka broneerimis- ja müügisüsteemide arendusse ning teiste taustsüsteemide  ja ka Burger King süsteemide arendusse. 

2021. aasta teise kvartali lõpus on grupi likviidsuspuhver jätkuvalt stabiilne ning ulatub 116,7 miljoni euroni, aasta varem oli see 104,9 miljonit eurot. Kvartali lõpus finantspartneritega sõlmitud kokkulepete kohaselt saadud vabastused finantseerimistingimuste täitmisest ning laenude põhiosade maksetähtaegade pikendused pakuvad Tallinki teatel täiendavat leevendust jätkuvalt keerulisel ajal.  

Ettevõtte aktsionäride arv on 2021. aasta teise kvartali lõpuks 2019. aasta lõpu ja kriisieelse aja seisuga võrreldes rohkem kui kahekordistunud, ulatudes nüüdseks 28 715 aktsionärini, kellest enam kui 7000 on Soome väärtpaberite hoidmistunnistuste hoidjad. 

Nõgene tõi välja, et kui kvartali alguses sai Tallink pakkuda väga piiratud teenuseid, siis kvartali lõpuks õnnestus taasavada kolm hotelli Tallinnas, vähehaaval suurendada Tallinna-Helsingi liini reisijate arvu ning tuua pärast pikka pausi uuesti merele Silja Serenade ning taastada esialgu mahaminekuta kruiisid Tallinna-Helsingi liinil.

Kommentaarid puuduvad