Nädala pärast laieneb maskikandmise ja tõendite esitamise kohustus

Alates 26. augustist tuleb avalikes siseruumides, kus ei kontrollita COVID tõendit, kanda maski ning laieneb ka koroonatõendite esitamise kohustus.

Valitsus võttis neljapäeval vastu põhimõttelise otsuse, mille järgi tuleb alates 26. augustist nendes avalikes siseruumides, kus ei kontrollita COVID tõendit, kanda maski, edastas valitsuse pressieisndaja. Lisaks tuleb avalikes ruumides, kus on nõutud COVID-19 nakkusohutuse tõendamine, teha seda kõigil klientidel või osavõtjatel, inimeste arvust sõltumata, vahendab BNS.

„Oluliselt nakkavama koroonaviiruse deltatüve laienenud levik Eestis on toonud kaasa viiruse leviku kasvu ja suurenemas on ka haiglaravil olevate inimeste arv,“ ütles peaminister Kaja Kallas. Selleks, et koroonaviiruse laienenud levik ei sunniks meid taas kooliaasta alguses majandus- ja ühiskonnaelu lukustama, peame aktiivselt kaitsma ennast ja teisi. Esiteks tuleb esimesel võimalusel läbida vaktsineerimiskuur ja olla valmis enda nakkusohutust tõendama. Teiseks peame väga nakkava deltatüve leviku vähendamiseks hakkama kandma maske lisaks ühistranspordile ka poodides, panga- ja postkontorites ning muudes mittekontrollitud avalikes siseruumides.“

Avalikes siseruumides, kus nakkusohutust ei kontrollita, tuleb hakata hiljemalt nädala pärast kandma maske. Lisaks praegu juba kohustuslikule maskikandmisele ühistranspordis puudutab see ka kaubanduskeskuseid, poode, aga ka teenuste osutamist pankades, postimajades ja mujal.

Endiselt on maskikandmise kohustusest vabastatud kuni 12-aastased lapsed või kui suu ja nina katmine on tervislikel või muudel olulistel põhjustel vastunäidustatud.

COVID tõendit tuleb 26. augustist hakata alates 18 eluaastast esitama kõikide allpool nimetatud tegevuste ja ürituste puhul nii avalikes sise- kui väliruumides.

Kommentaarid puuduvad