Reitingud: Reformierakonna toetus kukkus alla 30 protsendi

uudised.ee

Reformierakonna toetus kukkus viimase nädala küsitluse põhjal alla 30 protsendi piiri, samas jätkab valitsuse juhtpartei siiski kindlaks esikohal Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ja Keskerakonna ees. 

Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud Norstat Eesti küsitluse põhjal toetab Reformierakonda 29,9 protsenti, Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 22 protsenti ja Keskerakonda 17,8 protsenti valimisõiguslikest kodanikest.

Teist nädalat järjest ükski erakond märkimisväärselt toetust ei kasvatanud ega kaotanud. Liidrikohal oleva Reformierakonna toetus on alates juuli lõpust püsinud 30 protsendi lähedal. EKRE jätkab kindlalt teisel kohal, kuid rahvuskonservatiivide toetus on praegu 2,5 protsendipunkti võrra madalam augusti alguses saavutatud rekordtasemest. Kolmandal kohal oleva Keskerakonna toetus on hetkel jäänud püsima 18 protsendi juurde. 

Esikolmikule järgnevad Eesti 200 12,6 protsendiga, Sotsiaaldemokraatlik Erakond 8,4 protsendiga ning Isamaa 6,1 protsendiga,

Koalitsioonierakondi toetab kokku 47,7 protsenti ja opositsioonierakondi 36,5 protsenti vastajatest.

Teadur Martin Mölder märkis, et kui kuu aega tagasi oli vahe EKRE ja Keskerakonna vahel rekordiliselt suur, siis praeguseks on näha, et see on mõnevõrra vähenenud. “Ühelt poolt on kuu aja jooksul langenud EKRE toetus ning teisalt on Keskerakond mõnevõrra kosunud. Sellele vaatamata püsib erinevus nende vahel suur ning EKRE-l on mugav enam kui neljaprotsendine edumaa,” ütles Mölder. 

Tema sõnul on kõige järsumalt pöördunud nende kahe erakonna trendid kõige vanemas valijaskonnagrupis, mis on traditsiooniliselt olnud Keskerakonna toetajaskond. “Kui käesoleva aasta algusest saadik kuni umbes juuli lõpuni on Keskerakonna toetus seal keskeltläbi vähenenud ning EKRE oma jõudsalt kasvanud, siis viimase kuu jooksul on need trendid järsult vastupidiseks pöördunud,” lisas Mölder. 

Kommentaarid puuduvad