Homme
29. sept
10...13
4...11
Ülehomme
30. sept
9...12
0...10

Eesti

Tallinn valiti 2023. aasta Euroopa Roheliseks Pealinnaks

Foto: Tallinna linn
12:20 11. september 2021
Autor: uudised.ee
Allikas: Tallinna linn

Sel neljapäeval pälvis Tallinn Euroopa Komisjonilt auväärse tiitli – Eesti pealinn valiti 2023. aasta Euroopa Roheliseks Pealinnaks.

Tallinna tugevustena tõi Euroopa Komisjoni rahvusvaheline žürii välja terviklikku lähenemist, tasuta ühistransporti, tööstulike linnaalade rohelisemaks muutmist ja rohelise mõtteviisi saadikuks olemist. Tallinna eesmärgid peegeldavad žürii sõnul Euroopa rohelise kokkuleppe ambitsioone.

Varasemalt on Tallinn rohepealinnaks kandideerinud neljal korral. Eelmisel aastal rohepeallinna konkursil finalisti kohaga piirdunud Tallinn valiti sel aastal võitjaks konkursile kandideerinud 16 Euroopa linna hulgast. Finaalis konkureerisid Tallinnaga Helsingborg, Krakow ja Sofia.

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart ütles oma tänukõnes, et rohelise pealinna idee sündis Tallinnas juba 15 aastat tagasi. “Roheline pealinn tähendab meie jaoks seda, et Tallinn on oma inimeste jaoks sõbralik, mugav ja puhas tulevikulinn,“ lisas linnapea.

Tallinna eesmärkide ja plaanitavate tegevustega rohelisema linnakeskkonna nimel saab tutvuda veebilehel Roheline pealinn.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!