Homme
29. sept
10...13
4...11
Ülehomme
30. sept
9...12
0...10

Eesti

President Kersti Kaljulaid: riigikogu liikmete palka tuleks tõsta

Foto: Rauno Volmar/Delfi
15:39 13. september 2021
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

President Kersti Kaljulaid avaldas arvamust, et riigikogu liikmete palk võiks tõusta nelja Eesti keskmise palgani, vahendab BNS.

"Võiksime ühiskonnas julgemalt uuesti rääkida sellest, milliste inimeste jaoks me rahvaesindaja tööd atraktiivsena tahame hoida. Jah, lisaks õpetajate, päästjate, kultuuritöötajate ja kõigi teiste palkadele peame me rääkima ka parlamendiliikmete palgast," ütles Kaljulaid esmaspäeval riigikogu ees peetud kõnes. Ta märkis, et kunagi oli laiapõhjaline kokkulepe, et riigikogu liikme palk võiks olla neli keskmist Eesti palka, kuid praeguseks on see alla kolme keskmise palga.

"On täiesti kindel, et paljudele võimekatele inimestele on tänane riigikogu liikme palk lihtsalt ebaatraktiivne. Loomulikult on rahvaesindaja töö midagi, mida ei tehta raha pärast, siin saalis on aated ja vaated ja soov Eestit oma valijate soovi järgi vormida, kuid riigikogu liige on ikkagi Eesti riigi tippjuht – kõik 101 – ja palk peab olema motiveeriv," ütles Kaljulaid. 


Kommentaarid

Kommentaare 2
torujüri 19:54 14. september 2021
Riigikogu liikme palk peaks olema 4 miinium palka küll siis elu edenema hakkaks.
Ats 09:46 16. september 2021
Riigikogu liikmetel peaks olema häbi hakata rääkima palgatõusust. Eestis on kümneid tuhandeid peresid kes elavad allpool vaesuspiiri, kellede sissetulek ongi võibolla see tühine miinimum(mis teatavasti külmutati viimaseks 5 aastaks).
Saan aru, et palgatõusu oleks vaja vaid juhul kui nad reisiks ja riietaks ennast oma enese palgast siis küll. Aga praeguses ajas peaks riigiisad mõtlema rohkem rahvale ja pigem pooldama palgalangetust hetkel eestis kehtivale keskmisele palgale.