Homme
29. sept
10...13
4...11
Ülehomme
30. sept
9...12
0...10

Eesti

Sündisid selle aasta esimesed kolmikud

Foto: ITK
12:52 14. september 2021
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Eelmisel nädalal nägid Ida-Tallinna keskhaiglas ilmavalgust esimesed sel aastal Eestis sündinud kolmikud, vahendab BNS.

8. septembril Ida-Tallinna keskhaiglas sündinud kolmikud tulid ilmale raseduse 34. nädalal, tüdrukud said nimeks Anni, Anna ja Iti, edastas haigla.

„Kaksikud Anni ja Anna sündisid tegelikult ühe minuti sees, aga riik siiski nõuab, et kahe lapse sünd ei oleks kirjas ühe ja sama minuti sees – tulevikus on siis tütarde vahel oodata vaidlusi, kumb on ikkagi vanem,“ sõnasid vanemad Liina ja Madis.

Ida-Tallinna Keskhaigla Naistekliiniku ämmaemandusjuhi Vivian Arusaare sõnul sünnib aastas Eestis kolmikuid tavaliselt 1-3 paari. Kolmikute sünd on tavalisest erilisem ja et see ime saaks sündida, on vaja ka tavapärasemast paremat meditsiinilist valmisolekut.

„Sündinud kolmikud on kenasti ja suuremate probleemideta kohanenud ning kosunud. Kolmikute sünd on alati seotud suuremate ohtudega, tuleb võtta päev korraga ja jälgida olukorda, mis võib tihti muutuda. Ema rasedus ja sünnitus peavad olema korrektselt jälgitud. Kindlasti on oluline sünnitusmaja valmisolek nii aparatuuri kui personali näol - kui lastel on kohanemisraskused, saab neid aegsasti abistada. Seetõttu on kolmikute sünd mõeldav ainult haiglas, kus on olemas piisavalt vastavate oskustega naiste- ja lastearste ning ämmaemandaid, samuti laste intensiivraviõdesid - sünnib ju samaaegselt kolm väikest last,“ ütles Arusaar.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!