Homme
29. sept
10...13
4...11
Ülehomme
30. sept
9...12
0...10

Eesti

Eesti saab Hispaanialt laenuks 10 000 doosi Jansseni vaktsiini

Foto: 123rf
17:21 15. september 2021

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik ning Hispaania terviseminister Carolina Darias San Sebastián allkirjastasid lepingu, millega Hispaania laenab Eestile 10 000 doosi ühedoosilist Jansseni COVID-19 vaktsiini, mis jõuavad Eestisse eeldatavasti uue nädala algul, vahendab BNS.

"Vaktsiinitootjal tekkinud tootmis- ja tarneprobleemide tõttu jäid ära kõik augustikuuks Eestile lubatud Jansseni vaktsiini tarned, mistõttu oleme otsinud võimalusi vaktsiini laenamiseks teistelt riikidelt. Praeguseks oleme saavutanud Hispaania kuningriigiga kokkuleppe, mille kohaselt laenavad nad Eestile 10 000 doosi Jansseni vaktsiini," ütles tervise- ja tööminister Tanel Kiik. "Eesti vaktsineerijatelt saadud tagasiside näitab, et paljud kaitsesüstimata inimesed küsivad ja ootavad just Jansseni ühedoosilist vaktsiini."

Laenatud vaktsiinikogust on Eestisse oodata uue nädala alguses ja vaktsineerimist saab nende doosidega alustada eeldatavasti nädala teises pooles. Vaktsiini jaotatakse kõikidesse maakondadesse. Hispaanialt laenatud vaktsiinikoguse anname neile tagasi hilisemate Eestile mõeldud tarnete arvelt.

Eesti on Euroopa Liidu ühishankes tellinud eelostulepinguga Janssenilt kokku 300 000 doosi COVID-19 vaktsiini, mis lepingu järgi peaks meieni jõudma selle aasta teise, kolmanda ja neljanda kvartali jooksul. Praeguseks on Janssen saatnud Eestisse kokku 48 400 doosi, millest 2400 doosi jõudis terviseametisse eile õhtupoolikul.

COVID-19 vaktsineerimise eesmärgid on vähendada COVID-19 põhjustatud haigus- ning surmajuhtumeid, kaitsta riskirühmi, kelle nakatumisel võib COVID-19 haigus kulgeda raskemalt, vähendada koroonaviiruse levikut Eestis ning hoida sellega COVID-19 haiguse kolmas laine võimalikult madalal, vähendada koormust tervishoiusüsteemile ja majandusele ning hoida Eesti ühiskond võimalikult avatud. Infot vaktsineerimise võimaluste kohta saab veebilehelt www.vaktsineeri.ee ja riigi infotelefonilt 1247.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!