Igatsed sooja päikese alla? Vaata, millistesse riikidesse pääseb ilma koroonatõendita

uudised.ee

Eestimaale on kätte jõudnud külm ja pime sügis-talvine periood, mis paneb nii mõnedki vaatamata kaugete ja soojade maade suunas. Kuna koroonapiirangud ja tõendinõuded on üsna tülikad ning kallid, teeme väikse ülevaate riikidest, kuhu pääseb praegu reisima ilma nakkusohtlikust tõestamata.

Mehhiko

Mehhiko ei nõua saabudes vaktsineerimistõendit ega negatiivset PCR testi, samuti puudub karantiin. Riiki sisenemiseks tuleb esitada Multiple Migratory Form (FMM) ehk ankeet oma isikuandmetega. Seda on võimalik täita nii lennukis kui maapiiril, kuid selle võib ka eelnevalt ära täita ja välja trükkida sellel aadressil.

Tasub tähele panna, et Mehhiko erinevates osariikides võivad siiski kehtida erinevad piirangud. Osariikide valgusfoori kaarti näeb siin ja siin.

Mehhiko on Schengeni riikide kodanikele turismi eesmärgil 180 päeva viisavaba.

Mehhiko reisi planeerimiseks leiab infot aadressil visitmexico.com.

Costa Rica

Costa Ricas pole ei karantiini- ega testimisnõudeid. Vaktsineerimata reisijatel peab olema reisikindlustus, mis katab ära ka võimaliku Covid-19 nakatumisega seotud meditsiinikulud vähemalt 50 000 USD väärtuses ja karantiinimajutuse vähemalt 2000 USD ulatuses. Kindlustust ei nõuta vaktsineerimistõendiga (viimasest vajalikust doosist peab olema möödunud vähemalt 14 päeva) ja alla 18-aastastelt reisijatelt.

Enne reisi tuleb ära täita elektrooniline tervisepass aadressil salud.go.cr. Vaktsineeritud reisijad saavad sinna lisada ka oma vaktsineerimistõendi.

Costa Ricasse sisenemise tingimused leiab aadressil visitcostarica.com.

Eesti kodanikele on Costa Rica 90 päeva jooksul viisavaba.

Kolumbia

Kolumbiasse reisides pole vaja esitada negatiivset PCR testi, puudub karantiin. Ainus nõue reisijatele on end registreerida 24 -1 h enne lendu aadressil migracioncolombia.gov.co (Check-Mig). Soovituslik on telefoni laadida ka koroona jälgimisäpp

Lisainfo: colombia.travel

Eesti kodanikud võiva Kolumbias viibida viisavabalt kuni 90 päeva aasta jooksul.

Dominikaani Vabariik

Dominikaani Vabariik loobus 2021 veebruaris kõikidest reisipiirangutest. Enamike riikide kodanikelt ei nõuta negatiivse PCR testi olemasolu või testimist saabumisel, puudub ka karantiininõue. Selle asemel tehakse osadele saabujatele hingeõhu kiirtest ning kõikidel mõõdetakse temperatuuri.

Positiivse testi andnud ja sümptomitega reisijad paigutatakse karantiini. Need, kel on esitada vaktsineerimistõend, kus viimasest vajalikust doosist on möödas vähemalt 21 päeva või kellel on viimase 72 h jooksul tehtud negatiivne PCR test, on kiirtestist vabastatud. Ei testita ka alla 5 aastasi lapsi.

Kõik saabujad peavad ära täitma saabumis- ja lahkumisvormi (e-ticket) aadressil eticket.migracion.gob.do.

Euroopa Liidu kodanikele on Dominikaani Vabariik 30 päeva viisavaba. Piiril väljastatakse turistikaart, mille hind sisaldub lennupileti hinnas.

Lisainfot leiad: godominicanrepublic.com.

 

Kommentaarid puuduvad