Eesti näitlejad tegid Vaba Lava päästmiseks ühispöördumise: ärge lõhkuge, vaid toetage

uudised.ee

Eesti näitlejad tegid ühispöördumise rahva ja poliitikute poole, et kolm aastat tegutsenud Vaba Lava Narvas saaks oma tegutsemist jätkata. Video räägivad mitmeid näitlejad inspireeriva loo, miks Vaba Lava on oluline ja miks me seda väärtustama peaksime. 

Septembris selgus, et Vaba Lava on sunnitud raha puuduse tõttu sulgema oma Narva üksuse. Vaba Lava juhatuse liige Märt Meos saatis toona kultuuriminister Anneli Otile kirja, kus viitas, et täiendava rahastuseta peavad nad Narva üksus sulgema juba uue kuu algul ehk oktoobris. Juba kevadel oli Meos esitanud kultuuriministeeriumile palve rahastusküsimuses, paludes toetuseks lisa 140 000 eurot. Senini seda toetust pole saadud. 

Meos ütles septebrikuu keskel Delfile, et püütakse miinimumprogrammi alusel täita endale võetud lepingulisi kohustusi, eesmärgiga vältida partnerite altvedamist ja sellest tulenevaid leppetrahve. “Loodame, et sulgemine on ajutine, kuid oleme teatrikeskust selle rajajate initsiatiivil kolm aastat ilma riigi tegeliku vajaliku toetuseta käigus hoidnud ja enam ei ole see võimalik,” lausus Meos Delfile.

Vaata videot:

Kommentaarid puuduvad