Täna
19. okt
4...9
-3...7
Homme
20. okt
2...12
-2...7

Eesti

Kihlveokontori ennustus: Kõlvart saab uuesti linnapeaks, kuid ainuvõim jääb püüdmata

Foto: Andres Putting/Delfi
13:01 11. oktoober 2021
Autor: uudised.ee
Allikas: Pressiteade

Tänavuste kohalike omavalitsuste valimised võivad Betsafe’i ennustusportaali analüütikute hinnangul tuua kaasa tiheda heitluse. Näiteks kaotab Kesklinn Tallinnas ainuvõimu ja Eesti 200  teeb tugeva tulemuse, samas valimisaktiivsus jääb erakordselt madalale.

“Tallinnas võidab valimised ennustuste põhjal selgelt Keskerakond ning muutusi ei ole näha ka linnapea osas. 64-protsendilise kindlusega võib öelda, et 1. jaanuari seisuga on Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart,” kommenteeris Betsafe’i analüütik Ivan Špol. Tema sõnul näitavad koefitsiendid vaatamata sellele, et ainuvõimu Keskerakond pealinnas siiski ei saa, sest hea tulemuse teeb muuhulgas Reformierakond, kes saab enim hääli mitmes linnaosas. 62% tõenäosusega saab volikokku ka esmakordselt kohalike omavalitsuste valimisel osalev erakond Eesti 200.

Näiteks kesklinna, Pirita ja Nõmme piirkonnas võidab valimised traditsiooniliselt Reformierakond, kes ennustuste järgi võtab tänavu võidu ka Kristiines. Lasnamäel saab Reformierakond Keskerakonna järel teise häältesaagi ning EKRE tugeva kolmanda.

Betsafe’i analüütikud on arvutanud koefitsiendid ka teiste suuremate Eesti linnade valimistulemuste kohta. „Tartus jätkab 85-protsendilise tõenäosusega valitsemist Reformierakond. Pärnus on konkurents pisut tihedam – Reformierakonna võidu tõenäosus on 32 protsenti, EKRE-l 27 ja Keskerakonnal 26 protsenti. Narvas võtab parima häältesaagi Keskerakond ning tõenäosuseks, et piirkonnas võidutseb EKRE, peame hetkeseisuga 8 protsenti,“ kommenteeris Špol.

Samas piirkonnas kandideerivate poliitikute duell on ennustusportaali hinnangul tuline. Näiteks Jüri Ratas teeb ennustuste järgi parema tulemuse kui Martin Helme, Raimond Kaljulaid alistab endise erakonnakaaslase Yana Toomi, Mart Helme kogub rohkem hääli kui Edgar Savisaar ning Riho Terrase valimistulemus ületab Arkadi Popovi oma.

Koefitsiendid näitavad, et üleriigiline valimisaktiivsus tänavu ei kasva ning jääb alla lausa 2017. aasta kohalike omavalitsuste valimistel olnud 53,3 protsendile.

Reaalajas KOV valimiste ennustusi näeb Betsafe’i portaalist.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!