Täna
04. dets
-15...-2
-15...-4
Homme
05. dets
-17...-5
-17...-5

Eesti

Uskumatu! Vanemuurija varastas politseijaoskonnast kahtlusaluste raha

Foto: 123rf
15:13 15. oktoober 2021
Autor: uudised.ee
Allikas: Sakala

Mõni aeg tagasi avastasid Viljandi politseijaoskonna töötajad, et vanemuurija, kellel olid pikka aega olnud rahamured, oli varastanud mitmel korral kahtlusalustelt asitõendina äravõetud raha, kirjutab Sakala.

Viljandi kohtumajas oli septembris kohtupingis Ines Kinks, kes veel möödunud aastal oli ametis Viljandi politseijaoskonna menetlusgrupi vanemuurijana.

Möödunud aasta kevadel kirjutas ka Sakala, kuidas Kinks sai siseministrilt oma teenete eest tänukirja. Umbes samal ajal ehk 2020. aasta aprillis pani ta aga toime ühe kolmest kuriteoepisoodist, mille eest ta nüüd süüdi mõisteti.

Aasta varem, 2019. aasta suvel omastas ta kahtlusaluselt kriminaalasjas äravõetud 1425 eurot. See summa arestiti ning tuli sularaha tagatiskontole kandmise määruse järgi kanda 22. augustiks rahandusministeeriumi arvelduskontole. Kandmine oli Kinksi ülesanne, kuid ta jättis raha endale.

Pärast korduvat järelepärimist kandis ta selle üle alles 12. detsembril. Sama aasta mais oli ta sooritanud kuriteo, pistes oma taskusse kahtlusaluselt kinnipidamise käigus äravõetud 270 eurot. Kohtueelse menetluse materjalidesse kirjutas ta, et oli selle summa andnud kahtlusaluse emale. Ta tagastas raha alles kohtu ja prokuröri küsimise peale mullu 2. aprillil.

Jaoskonnast omastas Kinks raha ka kolmandat korda. Mullu 23. aprillil astus ta Viljandi politseijaoskonnas oma kolleegi kabinetti ning võttis sealt 295 eurot, mis oli teise uurija menetluses oleva kriminaalasja läbiotsimise käigus ära võetud.

Kui ta kolleegid ja jaoskonna juhid olid mitu korda selle kohta küsinud, tõi Kinks summa 30. aprillil politseisse tagasi.

Lõuna sisekontrollitalituse juhi Tiit Meltsa sõnul selgus uurides, et Kinksil olid juba mitu aastat olnud rahalised raskused. "Nende tõttu sattus ta suletud nõiaringi, kus võttis uusi laenusid selleks, et vanu tagasi maksta," selgitas Melts.

Ka Sakala leidis, et endisel vanemuurijal on olnud laenudega tegemist, sest selle aasta aprilli lõpus avas kohtutäitur täitemenetluse, milles müüs Ines Kinksile kuuluvat osa ühest Viljandi korterist. Kohtutäituri poole pöördus võlga nõudma osaühing Bondora Servicer, kes pakub kiirlaene.

Tiit Melts sõnas, et ka kolleegid jaoskonnas said mõne aja möödudes Kinksi rahamuredest teada. "Temaga vesteldi ja püüti talle tuge pakkuda, kuid tagantjärele teame, et sellest paraku polnud abi, ja lõpuks jõudiski asi viimse piirini, kus aina suurenenud võlad ta kuritegude toimepanemisele kallutasid," ütles Melts.

Uurijana töötas Ines Kinks Viljandis 2004. aastast 2020. aasta augustini. Menetluse käigus tunnistas ta osaliselt süüd ning mõistis, et on eksinud ja toime pannud kuriteod. Kohus määras talle liitkaristusena 4878 eurot, kuid jätab selle täitmisele pööramata, kui ta ei pane kaheaastase katseaja kestel toime uut tahtlikku kuritegu. Küll aga peab Kinks riigi tuludesse tasuma sundraha 876 eurot menetluskuludeks.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!