Täna
03. dets
-6...0
-8...0
Homme
04. dets
-15...-3
-16...-4

Eesti

Uus piirang: vaid negatiivsest testist esmaspäevast enam ei piisa

Foto: Priit Simsom/Delfi
16:23 19. oktoober 2021
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Peaminister Kaja Kallase sõnul rakendab valitsus esmaspäevast täiendavad koroonapiirangud, näiteks ei piisa paljudesse kohtadesse sisenemiseks enam pelgalt negatiivsest koroonatestist.

"Meil on probleem haiglavõrguga, haiglates on aina rohkem inimesi," põhjendas Kallas, lisades, et enamus haiglasse sattunutest on vaktsineerimata. Uue meetmena otsustas valitsus, et nendesse kohtadesse, kus seni pääses negatiivse testiga, COVID-tõendiga või läbipõdemise tõendiga, alates esmaspäevast, 25. oktoobrist enam vaid negatiivse tõendiga ei pääse ja nii saab see olema vähemalt 10. jaanarini. 

Nendes kohtades, kus peab olema viirustõendite kontroll, on tungiv soovitus kanda maski.

Koolides ja huvihariduses muutub testimise kord ehk kõik lähikontaktsed õpilased peavad jääma koju seniks, kuni neile on tehtud PCR test ja see on negatiivne. Vaktsineerimise kiirendamiseks tõstab riik süsti hinda, et see motiveeriks vaktsineerijaid. Samuti motiveerib riik perearstikeskuseid ja omavalitsusi, et vaktsineeritute hõlmatust tõsta. Ühtlasi saab terviseamet loa sulgeda need asutused, kes piirangute reeglitest kinni ei pea. 
 


Kommentaarid

Kommentaare 2
Laimar 19:10 19. oktoober 2021
Baha hais
Eno Koitve 21:45 19. oktoober 2021
Siis tuleb sulgeda kõik asutused. See on täielikult idiootlik samm kui vaktsineeritud pääsevad kõikjale ja kannavad viirust edasi nii nagu ise tahavad ja teised ei saa mitte kuhugi. Kas ükskord hakkab kohale ka jõudma, et vaktsiin ei peata levikut. Mis on sellise viiruse juures esmatähtis tegevus???? Peatada levik, aga mitte sundkorras mittehaigestumus ja seda ei garanteerita ka, ikka haigestutakse. Mis kasu on siis sellest vaktsineerimisest. Vaktsineeritud on need kõige suuremad levitajad kuna neile ükski piirang ei kehti.