Tanel Kiik: olukord on prognoosidest halvenenud kaks korda kiiremini

uudised.ee

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik tõdes, et olukord koroonarindel on halvenenud kaks korda kiiremini kui prognoosid ette nägid, vahendab BNS.

Kui Isamaa esindaja Urmas Reinsalu heitis neljapäeval parlamendi kõnetoolis valitsusele ette, et 30. septembri väljaütlemistes ei näinud võimulolijad ette kriisi sügavust, siis Kiik selgitas, et olukord on tõesti kiiresti halvenenud. 

“Kui 11. oktoobril prognoositi, et selle nädala alguses on haiglaravil suurusjärgus 360-370 patsienti, siis tegelikult neid oli juba üle 500,” tõdes minister. 

Kiige sõnul on näha, et ainus võimalus koroonakriisi lahendamiseks on laiaulatuslik vaktsineerimine. “Haiglate tööd teeb raskemaks see, et tuleb korraga tegeleda nii haiglaväliste kui ka haiglasiseste nakkuskolletega, mis näitab, kui nakkuvad on viiruse uued tüved,” ütles Kiik. 

Tema sõnul on ülimalt oluline riigi kehtestatud reeglitest kinnipidamine ja kui on nakatumine, tuleb jääda koju. “See kehtib kõigi kohta, nii vaktsineeritud kui vaktsineerimata inimeste kohta,” rõhutas Kiik. 

Tema sõnul tuleb ära jätta ka kõik ühistegevused, mida on võimalik ära jätta. “Loomulikult ei taha ma öelda, et perekonnas ei tohi õhtul söögilaua ääres kokku saada, kuid kui on vaja otsustada, kas kutsuda veel viis perekonda, siis sellest tuleks hoiduda,” märkis Kiik. 

Ta rõhutas ka tervishopiutöötajate tunnustamise vajadust. “Igasugused rünnakud meedikute vastu on lubamatud. Sellist asja riigis ei tohi olla ja eriti hull on, et seda on lubanud endale ka mõned poliitikud,” ütles Kiik. 

Kommentaarid puuduvad