Kohus võttis menetlusse Vooglaiu kaebuse vaktsiinipasside asjus

uudised.ee

Tallinna halduskohus võttis lõppeval nädalal menetlusse Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks SAPTK juhataja Varro Vooglaiu esitatud kaebuse, milles Vooglaid taotleb vaktsiniinipasside alusel inimeste põhiõiguste ja -vabaduste piiramise põhiseadusega vastuolus olevaks tunnistamist.

"Nüüd peab valitsus esitama 30 päeva jooksul oma vastuväited. Ei pea olema oraakel mõistmaks, et need esitatakse tähtaja viimasel päeval. Jah, kõik see liigub kole aeglaselt, aga üritama peab," kirjutas Vooglaid sotsiaalmeedias. 

Tema sõnul ei saa sedasi üritades vähemalt keegi öelda, nagu ei oleks püütud seista põhiseaduslike õiguste kaitsel kõiki võimalikke seaduslikke vahendeid kasutades, alates oma seisukohtade argumenteeritud esitamisest avalikus arutelus ja meeleavaldustel ning lõpetades kohtu poole pöördumisega.

"Kahjuks ei ole siiani millestki eriti kasu olnud, aga jätkame võitlust, kantuna lootusest, et küll ka viljad küpsevad. Lõpuks on oluline ka võitlus ise, mitte ainult selle resultaat," lisas Vooglaid. 

Vooglaiu sõnul on tema 24. septembril esitatud kaebuse tuumaks tõsiasi, et vaktsineerimise kaudu saadud niinimetatud nakkusohutustõend ei tõenda tegelikult isikute nakkusohutust ja seega ei täida tõend eesmärki, millest lähtudes on see piirangute osana kasutusele võetud.

Kommentaarid puuduvad