Tallinna põhikoolide lapsed jäävad pärast vaheaega nädalaks kaugõppele

uudised.ee

Tallinna linnavalitsuse otsusel jäävad munitsipaalkoolide 4.- 8. klassi õpilased esmaspäevast esialgu nädalaks ajaks kaugõppele. Kontaktõppele jäävad 1.-3. ja 9.-12 klassid ning hariduslike erivajadustega õpilased.

Koolivaheajal käiakse reisidel, lapsed liiguvad palju ning elu on näidanud, et pärast vaheaegu kasvab viirusesse nakatumine hüppeliselt. “Võtame puhvernädala olukorra hindamiseks ja ma arvan, et see ei piirdu vaid ühe nädalaga, sest olukord halveneb pidevalt,” lausus Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.

Tallinna koolides on Kõlvarti sõnul ligi 50 kollet ning statistika järgi on kõrgeim nakatumise määr just vanusegrupis 10-14, kuid levik on ühtlaselt kõrge enamus koolides ja kõikides vanuseastmetes, seal hulgas personali hulgas. “Teisalt soovime, et õpetajatele tehtava tõhustusdooside saamise järel hakkaks selle mõju toimima. Teise doosi mõju on langenud ning õpetajate tõhustustusdooside tegemine veel käib. Ja vähemoluline ei ole ka aspekt, et koolivaheajal on nii lastel kui ka peredel rohkem kontakte, reisitakse ringi nii Eestis kui ka välismaal. Ka varasem kogemus on näidanud, et pärast koolivaheaega on nakatumine alati kasvanud,“ rääkis linnapea möödunud nädalal.

Koroonakoldeid on kokku 48 Tallinna koolis 57-st, ühtekokku ligi tuhande nakatunuga. Kolded puudutavad 92 klassikomplekti ning ligi 70 õpetajat on haiged või eneseisolatsioonis.

Distantsõppe perioodil on õpilastele piiratud ka huvitegevus munitsiaalhuvikoolides ja distantsõppe ajal jagavad koolid soovijatel nädalasi toidupakke.

Kommentaarid puuduvad