Tallinnas tegutsev erakool ei saatnud mitte ühtegi klassi koju: kontaktõpe valmistab neile rõõmu!

uudised.ee

Koroonakriis on tänaseks kestnud pea kaks aastat ja lõppu ei paista veel kusagilt. Selle aja jooksul on äärmiselt tugeva pinge all olnud nii meditsiini- kui ka eesliinitöötajad, ent lisaks neile on koormus kasvanud ka õpilaste ja õpetajate seas, kes pidevalt muutuvate piirangute valguses oma õppetööd ümber peavad korraldama. Saates “Asjad, millest me ei räägi” on külas Rocca al Mare Kooli ajaloo- ja ühiskonnaõpetaja ning keskmise kooliosa juhataja Ronald Juurmaa, et rääkida, milliseid koroonakriisi mõjusid õpilaste edukuses juba näha on.

Rocca al Mare erakoolis õpib 900 õpilast ja vaatamata sellele, et Tallinna linnavalitsus saatis põhikoolis õppivad õpilased koduõppele, otsustasid nemad jätta kõik õpilased kontaktõppele ja kiirtestivad regulaarselt kõiki õpilasi ja õpetajaid kolm korda nädalas. “Ma mõistan seda otsust, sest noorte seas see viirus siiski levib, aga meil on väga hästi toiminud vanemate teavitus. Me käitume ja tegutseme vastavalt juhtumipõhiselt – kui tõesti mõnes klassis on mitu juhtumit, siis me saadame selle klassi distantsõppele,” selgitab Juurmaa. 

Lisaks sellele, et RAM koolis koduõpet ei rakendata, ei tehta ka kiirteste mitte koolis, vaid igaüks iseseisvalt kodus. Juurmaa sõnul tulenes see otsus sellest, et ei peaks raiskama väärtuslikku tunniaega ja ei tekiks lisakohustust õpetajatele. “Siin tekib ka privaatsusmoment – klassiruumis on seda väga keerukas teha nii, et klassikaaslased ei näe su tulemust. Kui seal tuleb ka positiivne välja, on kontakt juba olemas ja raskendab olukorda,” selgitab Juurmaa, et kui laps juba hommikul kodus positiivse tulemuse saab, ta ei tulegi kooli ja läheb PCR-testi tegema. “Me oleme näinud, et kontaktõpe on see, mis valmistab neile rõõmu!”

Juurmaa sõnul on koduõpe valdavalt õpilastele sobinud ja nii mõnedki suutsid just siis paremini keskenduda ja oma päevakava sättida, aga paraku on ka neid, kelle puhul on täheldatud, et mõned teemad tuleb neil siiski uuesti läbida ja seda neile ka võimaldatakse. 

Vaata täispikka intervjuud videost!

Kommentaarid puuduvad