Kinnisvarabuumi tegelikult ei olegi? Maakler: see on “meediamull”, inimesed on aetud hirmule

uudised.ee

Raadio Star Fm hommikuprogrammis käis külas Jana Kivi, kes andis ülevaate kinnisvaraturul toimuvas. Tema sõnul ei ole hetkel kinnisvarabuumi, vaid selle vale mulje on jätnud hoopis meedia. 

"Siin ei ole 'kinnisvaramull', siin on 'meediamull', inimesed on aetud hirmule," rääkis Kivi. Kui COVID-19 pandeemia alguses arvasid inimesed, et hinnad võivad olukorra tõttu kinnisvaraturul langeda ja turg laieneda, siis tegelikult oli tulemus hoopis vastupidine. Kivi sõnul on kinnisvara hinnad praeguseks hoopis tõusuteel, sest turul on defitsiit. "Nõudluse ja pakkumise suhe," selgitas Kivi. Nõudlus on suur, aga piisavalt kinnisvara pakkujaid ei ole. 

Kõige populaarsemaks said koroonaviiruse leviku ajal erinevad suvekodud ja talud. Nende defitsiit on Kivi sõnutsi siiani suur ning ta kinnitas, et talud lähevad nagu soojad saiad.

Paljud kinnisvaraomanikud arvavad, et müügiks on parim aeg kevadel. Maakleri hinnangul on aga sügisel nõudlus kinnisvara järele kõige suurem. Kui inimesel on kindel soov endale kodu soetada, on maakleriga konsulteerimine Kivi soovitusel kõige lihtsam. "Kolmandik pakkumistest ei jõua mitte kunagi kuulutustesse," selgitas kinnisvaramaakler hetkelist olukorda. 

Kuula täispikka intervjuud raadio Star FM hommikuprogrammist!

 

 

 

 

 

 

Kommentaarid puuduvad