Sparta läheb terviseameti vastu kohtusse

uudised.ee

Terviseametilt majandustegevuse keelu saanud Sparta Spordiselts läheb ameti vastu kohtusse, sest peab ameti tegevust põhiseadusvastaseks.

"Oleme tänaseks juba kohtus vaidlustanud Spartale tehtud ettekirjutuse ning kindlasti vaidlustame ka majandustegevuse keelamise, kuna me ei näe Sparta tegevuses mitte mingisugust ohtu inimeste tervisele," ütles Sparta juht Mart Kajari BNS-ile.

"Meie hinnangul on terviseameti ettekirjutus ja Sparta majandustegevuse keelamine selgelt põhiseadusvastased, mistõttu peame nende vaidlustamist iseenesestmõistetavaks," kinnitas Kajari.

Kajari lisas, et treenimine on praegustes oludes parim võimalus oma tervist parandada. "Sparta 1800 ruutmeetrine jõusaal on Eesti suurim, ja seal on parimad tingimused tervislikuks treenimiseks," märkis ta.

Terviseameti korraldusega keelati Sparta Spordiseltsi majandustegevus ning spordiklubi ruumides ei tohi teenuseid osutada ja seal ei tohi viibida külastajad, sealhulgas perioodipiletiga kliendid ehk harrastusliikmed.

Terviseamet tegi Spartale 14. oktoobril ettekirjutuse, millega kohustas koheselt täitma nakkusohu tõrjumiseks valitsuse korraldusega seotud nõudeid. Hiljem tuvastas amet, et klubi ei täitnud ettekirjutuse nõudeid ning 22. oktoobril rakendati spordiklubile 2000 eurot sunniraha.

Kommentaarid puuduvad