Täna
04. dets
-15...-2
-15...-4
Homme
05. dets
-17...-5
-17...-5

Eesti

Vallutasime järgmise edetabeli: Eesti üürihindade kasv on Euroopa riikidega võrreldes rekordiline

Foto: AnnI Õnnelind/ Delfi
10:15 20. november 2021
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Viimase kümne aastaga on Eesti elamispindade üürihinnad võrdluses teiste Euroopa riikidega kasvanud kõige enam. 

Kui võrrelda 2021. aasta teist kvartalit 2010. aastaga, siis üürihinnad on tõusnud peaaegu kõigis Euroopa riikides. Kõige rohkem kasvasid need aga Eestis, rekordilised 142,4 protsenti, teatas Ukraina internetikuulutuste turul tegutsev Eesti ettevõtte RIA.com Marketplace.

Teisel ja kolmandal kohal on Leedu ja Iirimaa, vastavalt 109,1 ja 65,6 protsendiga. Lätis kasvasid aga hinnad 36 protsenti. Hinnad langesid vaid kahes riigis – Kreekas ja Küprosel, vastavalt 25,1 ja 3,3 protsenti.

Tänavu teises kvartalis tõusis eluasemete üür Euroopas aastaga keskmiselt 1,3 protsenti. Ka selles segmendis lööb Eesti hinnatõus rekordeid. 

"Elamispindade hinnad Eestis tõusevad: tänavu keskmine hinnatõus oli üle 16 protsendi. Hinnad tõusid 2010. aastaga võrreldes peaaegu 133 protsenti! Loomulikult on see mõjutanud ka elamispindade üüri, mis on viimase kümne aastaga tõusnud peaaegu 150 protsenti. Sama olukorda võib näha ka Lätis ja Leedus. Meie ekspertide hinnangul elamispindade hinnatõus jätkub, kuna ehitusmaterjalide hind läheb selgelt üles," ütles ettevõtte juhatuse esimees Artem Umanets. 

Umanetsi sõnul oli Eesti esimene Balti riik, kes panustas üürimajade ehitusse ja oli sellega tema hinnangul õigel teel. 

"Tallinnas tulid juba mitme aasta eest turule kortermajad, mis olid mõeldud just välja üürimiseks. Peab ka ütlema, et see oli paljudele meele järele. Antud hetkeks on sadadest korteritest vabad ainult üksikud. See oli ärilises mõttes väga tark investeering," tõdes ta.

Vaatamata pandeemiale ja tööjõu väljavoolule Eestist pole üürihinnad mitte langenud, vaid tõusnud. Praegu on kahetoalise korteri üür nii Tallinnas, Riias kui ka Vilniuses keskmiselt 450–600 eurot kuus.

"Kahe aastaga on hinnad mõnevõrra tõusnud. Ei Eestis ega teistes Baltimaades pole üüritavate eluasemete arv pandeemia jooksul kardinaalselt muutunud. Nõudlus on olemas. Ainuüksi Tallinnas on vajadus kümnete tuhandete korterite järele. See tähendab, et hinnatõus jätkub," rõhutas Umanets.  E


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!