Õudne! Vaktsiinivastased pommitasid Leelo Tungalt ähvarduskirjadega ja lubasid raamatud ära põletada

uudised.ee

Eile käis luuletaja Leelo Tungal saates "Pühapäev Sirjega" ning tõdes, et viimased ajad on olnud väga ärevad. Nimelt on luuletaja hakanud saama vaktsiinivastastelt ähvardava sisuga kirju. Mõne kirjaga võiks tema tütre soovitusel isegi politseisse pöörduda. 

Oktoobris kutsus muusik Tõnis Mägi sotsiaalmeedia videopostituses üles inimesi kogunema Vabaduse väljakule piirangutevastasele meeleavaldusele. Muusik mainis oma sõnumis luuletaja Leelo Tungla luuleridu. Luuletuse autorile tuli luuleridade kasutamine üllatuslikult ning Leelo tõdes Kroonikale, et vaktsiinide pooldajana ei meeldinud talle, et tema nime videos mainiti. "Las kirjutavad need, kes niimoodi mõtlevad ja teevad uued luuletused. Oma asju tsiteerida, ükskõik mida... see ei ole väga eetiline. Vähemalt oleks võinud öelda, kui seda kasutatakse halbadel eesmärkidel või inimestele kurja tegemiseks," ütles Tungal toona Kroonikale. 

Leelo vastuse peale reageerisid mitmed koroona- ja vaktsineerimisvastased agressiivselt ning hakkasid armastatud luuletajale ähvarduskirju saatma. 
"Praegu on ohutunne, kui vaatad, mis ümberringi toimub," tõdes luuletaja. Leelo sõnul saab ta selliseid ähvarduskirju, mille sisud annaksid alust politseisse pöörduda.

Luuletajale saadetud ähvardused on isiklikud, mõnedes kirjades lubatakse isegi tema raamatuid põletama hakata. "Nende hävitamiseks peab sõitma välismaale ja ilma maskita neid ei lasta sinna," mõtiskles Leelo lustlikku meelt hoides. Leelo raamatuid on tõlgitud kümnetesse erinevatesse keeltesse ning müüakse mitmetes välisriikides. 

Luuletaja proovib hoida end ikka postiivselt meelestatuna. "Negatiivsed kallaletungid suurendavad tungi millegi ilusa ja parema poole," rääkis Leelo. Tal on hetkel käsil Mozarti "Võluflöödi" tõlge, mis aitas peale selliseid rünnakuid järje peale saada.
 

Kommentaarid puuduvad