Tasub teada! Pakiautomaadis võivad temperatuuritundlikud kaubad külmaga rikneda

uudised.ee

Smartpost Itella kliendikogemuse juhi Triin Parmsoo sõnul on musta reede ning jõulude perioodil oodata e-poodidest tehtud tellimuste pakitarne järjekordseid rekordeid, ent tasub meeles pidada, et temperatuuritundlikud kaubad võivad rikneda ka väikeste miinuskraadide

“Enamik elektroonikaseadmeid ei ole mõeldud õues kasutamiseks ning seetõttu ei tohi neil lasta ka pakiautomaadis külma käes seista. Näiteks mobiiltelefonide puhul võib kasutamishäireid tulla ette juba paari miinuskraadi juures,” selgitas Parmsoo pressiteates.

Ta lisas, et sama põhimõte kehtib ka klaaspakendis tellitavate vedelike kohta, sest miinuskraadidega võivad vedelikud paisuda ning pakendi lõhkuda. Lisaks tasub erilist tähelepanu pöörata ka ilutoodete ning tervisetoodete tellimisele ning selgitada välja, mis on toodete säilimistemperatuur.

Südameapteegi e-apteegi arendusjuht Aleksandr Sei nendib, et enamikke müüdavaid apteegitooteid tuleb säilitada toatemperatuuril ning valesti hoiustamisel võivad tooted rikneda.  “Ravimpreparaatide ebakorrektsel säilitamisel võivad toimeained laguneda ning patsient ei pruugi saada enam soovitud ravitulemust. Halvimal juhul võib toimeaine laguproduktidest saada ka mürgituse,” selgitas Sei.

Ta lisas, et nii ravimite kui ka tervisetoodete puhul tuleb arvestada ka ravimvormiga – kui tabletid on välistingimustele vastupidavamad, siis näiteks vedelikud võivad madalamate külmakraadide korral ära jäätuda ning muutuda kasutuskõlbmatuks.  

Smartpost Itella kliendikogemuse juhi sõnul peaks e-poest tellides jälgima ilmateadet, sealjuures arvestades ka pakitarnele kuluva ajaga. “Kui ööpäevane temperatuur on juba pidevalt miinuspoolel, siis on selge, et teatud kaup tasub tellida kas siseruumis asuvasse pakiautomaati või kulleriga, kes toote vastavalt nõuetele kohale toimetab,” toonitas Parmsoo.

Kommentaarid puuduvad