Kurvad uudised! Tallinna loomaaia kauaoodatud jääkarupoeg suri mõned päevad pärast sündimist

uudised.ee

Tallinna loomaaia teatel suri on jääkarude Friida ja Rasputini kauaoodatud poeg, teatas loomaaed sotsiaalmeedias.

"Rõõmsate uudiste ootusärevuses alanud talvekuu toob paraku loomaaiale ja meie kogukonnale ootamatult väga kurvad uudised. Pikisilmi igatsetud Tallinna loomaaia jääkaru Friida ja Rasputini esimene poeg – jääkarutüdruk – suri mõned päevad pärast sündimist," teatas loomaaed.

Loomaaia teatel üritas vastsündinu küll ema nisa leida ja Friida korduvalt imetada, ei olnud tema söömist ema kaisus siiski näha ega kuulda ning seda kinnitas lahangul ka poja tühjaks jäänud magu. Lahangul tuvastati poja surma põhjuseks sünnitrauma, mis oli tingitud tema nabaväädi või maksa rebenemisest tekkinud verejooksust kõhukoopasse.

Loomaaed avaldab kaastunnet talitajatele, kes on Friidale tema tiinuse ajal kaasa elanud ja ette valmistanud ning tunnevad kaotusest tohutut kurbust. Nende tähelepanu on praegu Friida tervisel ja heaolul, kes viibib lumises väliaedikus, et tal oleks tegevust kurbade mõtete hajutamisel. "Loodame, et Friida taastub poegimisjärgsest stressist ing järgmisel kevadel tekib innaaeg, mil saab ta Rasputiniga taas kokku lasta," seisab loomaaia teates.

Kommentaarid puuduvad