Täna
20. jaan
-1...1
0...3
Homme
21. jaan
-5...0
-7...1

Eesti

Jätkuvalt MEM Cafe juures valvav politsei võib kaasata turvafirma: kulud katab omanik

Foto: Delfi
11:45 01. detsember 2021
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Politsei on kolmapäev ennelõunal Tallinnas terviseameti poolt suletud MÉM Cafe juures valves, kuid võib õigusrikkumiste jätkudes kaasata turvafirma, mille kulud peab lõpuks tasuma kohviku omanik.

Öösel ja kolmapäeva hommikupoolikul pole kohviku juures tõsiseid õigusrikkumisi olnud, ka praegu on olukord seal rahulik, ütles politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja kolmapäeva ennelõunal BNS-ile. Ta lisas, et politseinikud on praegu veel kohviku juures, et tagada avalikku korda ja veenduda, et ettevõte on kõrvaliste isikute jaoks suletud. 

Põhja prefektuuri korrakaitsebüroo juhi Valdo Põderi sõnul sõltub politsei edasine tegevus sellest, milline on ettevõtja käitumine ja kohviku juurde kogunenud inimeste hulk.

"Teame, et terviseamet otsib alternatiivseid võimalusi piirangute jõustamiseks. Näiteks on võimalik kaasata turvaettevõte, millega kaasnevad kulud peab lõpuks katma kohviku omanik. Kui ettevõtja otsustab oma käitumist muuta, loobub inimeste üleskütmisest ning asub piiranguid täitma, on tal võimalik oma tegevust kohvikus ka jätkata. Siis ei ole loomulikult ka politseil vajadust seal olla," rääkis Põder.

Kohviku omaniku Elvis Braueri tegevust toetav Varro Vooglaid on kutsunud inimesi kolmapäeval kell 12 kohviku juurde meelt avaldama.

 


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!