Täna
20. jaan
-1...1
0...3
Homme
21. jaan
-5...0
-7...1

Eesti

Õiglane? Koroonareegleid eirav Elvis Brauer peab turvafirmale tasuma kolossaalse summa 

Foto: Priit Simson/Delfi
11:30 03. detsember 2021
Autor: uudised.ee

Eile teatas terviseamet, et rakendab Vana-Kalamaja tänaval tegutseva MEM Cafe valdaja suhtes asendustäitmist ning alates 2. detsembrist aitab ettevõtte suletuna hoidmist tagada turvaettevõte. Turvaettevõtte eest tuleb tasuda omanikul, mille arve võib kerkida üle saja tuhande eurot.  

29. novembril tegi terviseamet MEM Kohvikud OÜ-le ettekirjutuse, millega kohustas sulgema MEM Cafe kuni 31. jaanuarini 2022.

“Ettekirjutuse kohaselt oleks pidanud ettevõtte sulgema MEM Kohvikud OÜ, kuid nad keelduvad ettekirjutuse täitmisest. Niisiis asus Terviseamet ettevõtja asemel ettekirjutust tagama ning teeb seda lepingupartnerist turvafirma kaasabil, “ selgitas terviseameti kommunikatsioonijuht Imre Kaas. “Leebemate meetoditega ei ole võimalik ettekirjutuse täitmist tagada,” lisa ta.  

Turvaettevõtte kulud tuleb terviseameti korraldusel kanda MEM Cafe omanikul, Elvis Braueril endal. “Hetkel on ametis neli turvameest, et tagada kord ja ohtlikele olukordadele reageerimisvõime. Vajadusel on turvafirma kohviku juures 24/7,” ütles Kaas.  

Terviseameti hinnangul on turvatöötaja töökulu ühes tunnis umbes 22 eurot. See tähendab, et nelja turvatöötaja eest tuleks omanikul tasuda üle kahe tuhande euro ööpäevas. Kui turvafirma püsib kohviku juures kuni 31. jaanuarini ehk kokku 61 päeva, siis tuleb praeguse seisuga omanikul tasuda ca. 130 000 eurot.  

“Sulgemise tagamise aeg võib lüheneda, kui kohviku valdaja esitab Terviseametile kinnituse, et ta hoiab ettevõtte ettekirjutuse lõpuni suletuna,” ütles Kaas.  


Kommentaarid

Kommentaare 8
Martin 14:12 03. detsember 2021
Ei ole õiglane algusest peale. Piirangud on ebaseaduslikud, reageerimine politsei poolt on olnud ebaproportsionaalne ja naeruväärne, määratud sunnirahad on olnud ebaseaduslikud ja lõpetuseks ka turvafirma ise on küsitava väärtusega ning ei tea seadustest midagi.
Tad 17:23 03. detsember 2021
On ta turvafirma lepingut sõlminud?
Kes lepingu sõlmis see peab ka maksma
Aadu Sidt 23:32 03. detsember 2021
Hahahaaa...terviseamet kamandab suvalise turvafirma mingit kohvikut valvama.Kes tellib muusika-see ka maksab!MEM kohvik pole mingite tüüpidega lepingut teinud ja järelikult ei pea ka maksma.
ats 09:47 04. detsember 2021
Banaanivabariik ja siin varem või hiljem kaotajaks ja maksab ise kõik kahjud Elvise kohvikule tagasi.ELVIS,SA POLE ÜKSI.
Argo 14:41 04. detsember 2021
Sellise asjapeale oleks aus terviseametile tuli räästasse teha.
Karjus 22:19 04. detsember 2021
See valitsus ja terviseamet nagu ei kujutagi endale asju ette. Nürnbergi tribunal 2.0 on alanud. Aja küsimus ainult, millal kiige poiss ja kaja tüdruk koos terviseametiga plangule pannakse!
Antud olukorras ei pea ei Elvis, ega ka mitte keegi teine riigile mitte sentigi maksma. Tegeletakse põhiseaduse ja andmekaitse seaduse vastaselt!
Ivo 23:29 04. detsember 2021
Mis turvafirma see on?Täielikud lambad,ei mingeid töötõendeid ja milline suhtumine?
tomm 18:46 05. detsember 2021
terviseamet tegi huvitava objekti nagu Joala kuju viljandis,kui TALLINNA SATUN LÄHEN VAATAMA JA PILDISTAMA. Peaks köik vanalinna restod ja baarid valvealla vötma,Turvad saavad tööd ja rahvas nalja ja tsirkust