Kohus mõistis Paul Neitsovile tingimisi vangistuse

uudised.ee

Tartu maakohus mõistis kolmapäeval teiste inimeste nimele 12 000 euro ulatuses kiirlaene võtnud hasartmängusõltlasest muusikule Paul Neitsovile tingimisi vangistuse. Kohus mõistis 28-aastasele Neitsovile tingimisi ühe aasta ja kuue kuu pikkuse vangistuse ja määras talle kaheaastase katseaja.  

Kuritegudega tekitatud kahju hüvitamiseks on finantsasutused esitanud 6150 euro suuruse tsiviilhagi. Ülejäänud kahju on Neitsov praeguseks hüvitanud.

Kohus rahuldas kaks tsiviilhagi ning mõistis Neitsovilt välja 4662,41 eurot ja 1487,83 eurot. Lisaks tuleb mehel tasuda riigile menetluskuludena 876 eurot ühe aasta jooksul.

Lõuna ringkonnaprokuröri Laura Jõgisoo sõnul usaldasid kaks inimest Paul Neitsovit, kes paraku nende usaldust aga kuritarvitas. “Menetluses kogutud tõenditest nähtub, et süüdistatav valetas mõlemal korral kannatanutele nende pangakontole laekuva raha kohta. Kuna need inimesed aga usaldasid teda, siis jõudiski kannatanute teadmata laenatud raha hoopis süüdistatavani,” ütles Jõgisoo.

“Sellised arvutikelmused toimivad enamasti sarnase loogikaga – keegi pääseb ligi kannatanu isikuandmetele, kuritarvitab neid ja võtab kannatanu teadmata tema nimele kiirlaenu. Võlgadesse sattudes võib selline kelmus tunduda hea võimalus kiiresti raha saada, kuid varem või hiljem saab varasemate võlgade katteks uute laenude võtmise ring läbi ja jäljed viivad otse toimepanijani. Meie töö on tagada, et inetu ja suisa ebaseaduslik käitumine ning inimeste petmine ei muutuks tavaliseks ega kellegi jaoks kasumlikuks,” lisas Jõgisoo.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri süüdistuse kohaselt võttis Neitsov 2019. aasta augustis ja 2020. aasta veebruaris kahe inimese nimele nende teadmata erinevatest laenukontoritest kiirlaene ligi 12 000 euro eest.

Kriminaalasja arutati kokkuleppemenetluses ning kohtuistung oli kannatanute kaitseks kuulutatud kinniseks.

“Hasartmängusõltuvus on haigus, millest tulenevaid võlgnevusi tasutakse veel aastaid peale raviga alustamist,” kirjutas Neitsov sotsiaalmeedias. “Eks see teebki selle ilmselt niivõrd raskeks, et justkui oled juba vaba, aga minevik kummitab sind ikka ja jälle, ning iseenda eest ei jookse ju kuhugi.”

Neitsov elas enda sõnul viis aastat elu, mida paljud ei oskaks ettegi kujutada. Kust saada raha, et mängida, tasuda võlga või tasuda võla tasumiseks võetud võlga? “Need mõtted viisid mind tollal kelmusteni, mille eest inimesi karistatakse kriminaalkorras,” kirjutas ta.

“Mina ei ole mitte mingi erand ja saan oma karistuse ka mina kolmapäeval, oma 28. sünnipäeval. Igal teol on tagajärg. Noored, ärge sellesse lõksu langege,” kirjutas muusik.

Kommentaarid puuduvad