Täna
21. jaan
-4...1
-6...1
Homme
22. jaan
-5...-1
-7...-2

Eesti

Kaja Kallas ei poolda elektrile hinnalae kehtestamist: kui kardad börsihinda, võta fikseeritud leping

Foto: Seitsmesed
12:15 12. jaanuar 2022
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Peaminister Kaja Kallas märkis kolmapäeval riigkogu infotunnis, et pole vajadust kehtestada elektrihinnale riigi poolt fikseeritud hinnalage. 

Kallas selgitas, et tegelikult on elektriturul olemas võimalus panna paika fikseeritud hind ning seda teenust pakuvad kõik elektritootjad. "Ehk kui kardetakse börsil ülikõrget hinda, siis sõlmi fikseeritud hinnaga leping," märkis Kallas. 

Tema sõnul ei ole riigil mõistlik minna kinni maksma kõike, sest siis ei jätkuks raha paljudesse muudesse kohtadesse, kus seda hädapäraselt vaja oleks. 

Lisaks märkis Kallas, et kui elektrikriisis hakata kõigile tarbijatele toetust eraldama ehk niinimetatud raha külvama, saab lõpuks vähem aidata neid, kes tõesti abi vajavad. 

"Energiakriis on kõiki tabanud väga raskelt ja olen absoluutselt nõus, et on väga raske ja inimestel on keeruline. Ma ei pisenda lühiajalisi lahendusi, kuid peame mõtlema ka pikaajalistele lahendustele," ütles Kallas. 

Ta tõstis esile, et valitsus on välja töötanud neli abimeedet, mille väärtus on kokku 240 miljonit. 

Kallas ei nõustunud, et elektrihinna kompenseerimise meede on liigselt bürokraatlik, kuna elektri tarvimisega seonduv ongi väga mitmetahuline. "Meil pole andmebaasi, kus oleks kõikidest tarbimiskohtadest elektriandmed," selgitas Kallas, märkides, et koostöös omavalitsustega on üritatud muuta toetuse taotlemise võimalikult lihtsaks. 

"Meie soov on aidata võimalikult paljusid inimesi sihitult," rõhutas Kallas. 

Ta lisas, et kui hakata kõigile "raha külvama" ja ka neile, kes seda tegelikult reaalselt ei vaja, siis saab riik lõpuks vähem toetada neid, kes seda tegelikult kõige rohkem vajavad.


Kommentaarid

Kommentaare 4
AuOhUh 12:55 12. jaanuar 2022
Siinkohal tasuks sihipäraselt avada ÕS ja mõista, mida lugupeetud peaminister ütles.
KK 15:01 13. jaanuar 2022
Kui KaKal on võim nende üle, kes saavad toetust ja kes mitte, siis läheb hapuks.
Mimmu 21:02 13. jaanuar 2022
Ole mureta, Kajakene, ei toetata tõesti KÕIKI!!! ERITI sinu vanemate--suguseid rikkureid!!! Sa ju ütlesid ise ka, et nemad ei vaja!!! Ega siis polegi vaja muretseda, et KÕIKI toetatakse!!! Võid täitsa rahulik olla!! Toetata kse neid, kes seda tõesti vajavad ja kes pole Brüsselis töötanud ega ka Eestis peaminister ja Riigikogus töötanud!!!! Sellised inimesed ei väärigi mingit toetust, neil on niigi seda rikkust küllalt!!!!!!
Mann,73 01:19 15. jaanuar 2022
Asi selles,et osa jõukamaid pensionäre tõesti ei vaja toetust.Millal küll pr.peaminister oma nõuandjatega võtavad roosad prillid eest ja näevad tegelikult kui palju on abivajavaid inimesi?Muudkui arutatakse ja arutatakse ,aga tegudeni ei jõuta!