Täna
21. jaan
-4...1
-6...1
Homme
22. jaan
-5...-1
-7...-2

Eesti

Kaja Kallas kaalub muudatusi: võtame toetusmeetmete osas laekunud kriitikat tõsiselt

Foto: Seitsmesed
12:50 13. jaanuar 2022
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Peaminister Kaja Kallas rääkis neljapäeval valitsuse pressibriifil, et elektritoetuste teemat arutab valitsus taas järgmisel nädalal. 

Kallase sõnul on valitsuse soov praegu kaardistada kogu olukorda ning saada selgeks, kuidas praeguste toetustega läheb. Peaminister tõi positiivse näitena esile Tartut, kus linnavõim asub juba neljapäeval esimesi elektritoetusi välja maksma. See näitab Kallase sõnul seda, et kui omavalitsustel on soov inimesi aidata, saab asjaga edukalt edasi minna. 

Samas kinnitas Kallas, et valitsus võtab praeguste toetusmeetmete osas laekunud kriitikat tõsiselt ning on valmis vajadusel ka toetusmeetmeid muutma, et inimesed saaksid abi.

Kallas tõdes, et lisaks elanikele on esile on kerkinud keerulisse olukorda sattunud väikeettevõtted, hooldekodud ja haiglad.


Kommentaarid

Kommentaare 1
KK 15:12 13. jaanuar 2022
Hindasid TULEB alandada kõigi jaoks, sest KaKa seatud toetuste kriteeriumitele vastavad inimesed pole kõik abivajajad ja kõik abivajajad ei vasta KaKa kriteeriumitele. Suur osa toetuse saamiseks vajalikest nõuetest ei ole isegi seotud inimese toimetulekuga.