Homme
27. jaan
0...3
-5...3
Ülehomme
28. jaan
-3...1
-1...2

Eesti

Kindlustusfirma otsustas katta Mehhikos südamerikke saanud muusik Tõnu Raadiku intensiivravikulud

Foto: Erakogu
13:07 15. jaanuar 2022
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Mehhikos raske südamerikke saanud näitleja ja muusik Tõnu Raadiku südameoperatsioon tuli küll teha annetajate kulul, kuid kindlustus katab siiski intensiivravi maksumuse. 

BTA kinnitusel haldab kindlustusfirma enda reisikindlustuse klientide tervisemuresid ööpäevaringselt – ja seda Lätis asuva keskuse kaudu. Ka 64-aastast Tõnu Raadikut puudutava info saatis Läti keskus Eesti tiimile kohe edasi. Teemaga tegeldi öö läbi ja protsess jätkub.

"Me oleme infovahetuses olnud kõigi vajalike osapooltega, kaasa arvatud haiglaga ja ka BTA peakontoriga, ja tegelenud aktiivselt olukorrale lahenduse leidmisega," märkis BTA enda teates. "BTA andis südaöö paiku haiglale kinnituse, et kindlustusandja katab patsiendi intensiivravikulud. Samas leiti esialgse hinnanguga, et kindlustuslepingu tingimused välistavad muud südameoperatsiooniga seotud kulud, kui need ei ole põhjustatud õnnetusjuhtumist."

BTA lõpliku analüüsi järgi on tegemist täiel määral hüvitamisele kuuluva kindlustusjuhtumiga, eeldusel, et terviserikke tekkimisel puudusid asjaolud, mida konfidentsiaalsuspiirangu tõttu ei saa avalikult täpsustada. BTA väljastas haiglale ka vastava garantiikirja.

BTA palub ühtlasi vabandust, et infovahetus ja otsustusprotsess võtab oma aja, kuid kinnitab, et juhtumiga tegeleti aktiivselt ööpäevaringselt ning lahendus saabus esimesel võimalusel.

"Hoolimata olukorra keerukusest ja tõsidusest on meil hea meel, et hätta sattunud kaasmaalast aidati operatiivselt annetustega ja Tõnu Raadiku ravi Mehhikos on jätkunud takistusteta," märkis ettevõte.

"Kuigi reisikindlustuse ostmine on tänapäeval tehtud väga lihtsaks ja mugavaks, tuleb kindlustusvõtjal olla siiski väga tähelepanelik millist kindlustustoodet ta tegelikult vajab ja kas tema valik on korrektne," selgitas BTA kahjukäsitlusosakonna juhataja Jevgeni Maksin. "Kindlasti tasub lepingust üles otsida kindlustusjuhtumite välistused, mis võivad sisaldada selliseid protseduure, mis kuuluvad oma olemuselt plaanilise meditsiini alla. Samuti võivad olla välistatud krooniliste haigustega seotud terviseprobleemid. Kui kindlustusvõtja on sõlminud lepingu arvestamata nende asjaoludega, võivad välja kujuneda olukorrad, milles kiire ja ühese lahenduse leidmine ei ole sugugi lihtne."

Ajakirjaniku ja luuletaja Juku-Kalle Raidi sõnul nõudis Raadiku tervislik seisund rindkere avamist. Seejuures küsis Mehhiko haigla operatsiooni eest ettemaksuna 75 000 dollarit, mida oli teiselt kontinendilt vägagi keeruline korraldada.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!