Jõulude ajal kadunuks jäänud noormees tuli ise koju tagasi

uudised.ee

23. detsembril oma Elva kodust lahkunud 16-aastane Markus tuli ise koju tagasi. 

Lõuna prefektuuri kinnitusel on noormehega kõik korras.  Vahepeal saadi poisiga kontakti ja veenduti, et tema tervis ja elu vahetus ohus ei ole. Selgus ka, et alaealine poiss varjas end tahtlikult ja sõnas, et ei soovi koju naasta, vaid tahab sõpradega aega veeta. Politsei püüab nüüd ühes teiste spetsialistidega lapse probleemidele lahendust leida.

„Iga aasta saab politsei kuni 3000 teadet alaealiste kohta, kes on kodust, koolist või asendushoolduselt luba küsimata lahkunud ning nende leidmiseks kaasatakse politsei. Laste ärajooksmise põhjus on enamasti seotud perekondlike, arenguliste või psühholoogiliste probleemidega. Ka näiteks mõne sõltuvushäire tõttu või kampadesse sattumise pärast, mistõttu võivad need lapsed kõrvalise abita ohtu sattuda,“ selgitas Tartumaa piirkonnapolitseinik Jaana Toode.

„Pidev tagaotsimine aga kodust ära jooksnud laste muresid kahjuks ei lahenda. Spetsialistidel tuleb leida ja lahendada isikupõhiselt see põhjus, mis last kellegi juurest ära jooksma või kellegi juurde jooksma sunnib,“ märkis piirkonnapolitseinik.

Kommentaarid puuduvad