Täna
08. juul
15...20
7...15
Homme
09. juul
15...19
7...14

Eesti

Uuring: kinnisvarahinnad tõusevad kõige tõenäolisemalt Koplis

Foto: Andres Putting/Delfi
12:00 22. juuli 2019
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

1Partner Kinnisvara uuringu kohaselt prognoosis 62 protsenti kinnisvaraekspertidest, et Tallinna piirkondadest tõusevad hinnad kõige tõenäolisemalt Koplis, vahendab BNS.

74 protsenti vastanutest prognoosis, et elukinnisvara hinnad tänavu Tallinnas üldiselt tõusevad. Peale Kopli ootab 39 protsenti vastanutest hinnatõusu Lasnamäel ning 33 protsenti Mustamäel, teatas 1Partner Kinnisvara.

1Partner Kinnisvara juhi Martin Vahteri sõnul on hinnatõusu oodata seal, kus käib aktiivsem kinnisvaraarendamine. "Esiteks näitavad ehituskraanad ära hetkel trendikad piirkonnad. Uute majade kerkimine tõstab ka teiste lähikonna hoonete hindasid ning piirkonna üldist statistilist hinnakeskmist," ütles Vahter pressiteate vahendusel.

Tema sõnul peab kaks kolmandikku küsitluses osalenud kinnisvarafirmade töötajatest praegust Tallinna kinnisvaraarenduste arvu optimaalseks.

Kinnisvaraeksperdid ei näe erilist hinnakasvu lähiajal Nõmmel, Pirital, Vanalinnas ega ka Kalamajas. 74 protsenti vastanutest nimetas Kalamaja hoopis Tallinna kõige ülehinnatumaks piirkonnaks. 41 protsenti pidas Vanalinna hindasid liiga kalliks.

"Omamoodi fenomenid on niiöelda vanad linnaosad Pirita ja Nõmme, mis hoiavad teistest stabiilsemat hinda. See tähendab, et viimase majanduslanguse ajal ei toimunud seal teiste linnaosadega samaväärset kukkumist, aga ka tõusud on tagasihoidlikumad," märkis Vahter.

2019. aasta mais korraldatud küsitluses osales 39 eksperti Eesti suurematest kinnisvarafirmadest 1Partner, Pindi, Arco Vara, Domus, Kinnisvaraekspert, Ober-Haus ja Uus Maa.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!