Homme
04. juul
14...23
10...16
Ülehomme
05. juul
17...22
11...16

Eesti

Vooremaal algavad Lutsu "Talve" võtted

Foto: Jassu Hertsmann/Delfi
Filmi stsenarist Martin Algus
11:20 22. juuli 2019
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Vooremaa kuplite vahel algavad peagi võtted, et vormida mängufilmiks ka Oskar Lutsi kirjutatud Paunvere epopöa neljas osa «Talve» - režissöör on Ergo Kuld ja stsenarist Martin Algus, vahendab BNS. 

«Üritame tabada ehedat lutsulikkust ja minna samasse ritta filmidega, mis varem on ilmunud,» rääkis Algus. «Žanriliselt on meie film draamakomöödia, sest Lutsuga seonduvalt oodatakse ikka huumorit, nii et sellest me ei pääse ja mõnuga kasutame seda teed.»

Algus lisas, et filmis on ka draamat ja suhteid. «Kindlasti pole see vaid puhas komöödia. Keegi banaanikoorel ei libise, aga nalja saab, kuid palju on ka elulist äratundmist,» lubas ta.

Filmis astuvad üles ka algupärased Teele ja Kiir ehk Riina Hein ja Margus Lepa, samuti on näitlejate nimistus Henessi Schmidt, Karl Robert Saaremäe, Franz Malmsten, Saara Nüganen ja teised.

«Talve» tegevustik «Talve» on viimane osa Oskar Lutsu teoste põhjal valminud filmide reas. Filmi tegevus toimub keerulisel ja põneval 1942. aastal, kui Eestis on asendunud Nõukogude okupatsioon Saksa okupatsiooniga. Maad on räsinud küüditamislaine ja ilmasõja lahingud, ent vaatamata ebakindlusele jääb inimloomus ikka endiseks – armastatakse, pidutsetakse, tülitsetakse ja lepitakse.

«Talve» tegevustikku raamib Arno Tali poja Arnoldi naasmine kodumaile ning see puhub Paunvere noorte Tootside-Kiirte ja Teelede vahel lõkkele kirgliku armukolmnurga. Okupatsiooniaja piirangutest hoolimata prassitakse ja pidutsetakse, käiakse ehal ja kembeldakse, nooruslik uljus ei lase end ohtlikulgi ajal kammitseda.

Filmis on oluline koht ka armastatud vanemal põlvkonnal, kus Teele, Kiir ja teised ammu tuttavad tegelased oma laste õnne nimel maid jagavad. «Talve» paneb Paunvere saagale väärika ja üllatava lõpu. Ekraani täidab lutsulik eluterve huumor, kirglik armulugu, põnev ajalooline taust ja muidugi imekaunis Vooremaa.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!