Täna
11. juul
15...21
9...15
Homme
12. juul
15...21
7...15

Eesti

Linn tuletab korteriühistutele meelde sügistalviseid kohustusi

Foto: Siim Lõvi/Delfi
12:01 18. september 2019
Autor: BNS

Tallinna linnaosade vanemad saatsid kõikidele Tallinna korteriühistutele meeldetuletuse korteriühistute kohustuste kohta sügistalvisel perioodil, ühtlasi juhitakse tähelepanu, et kojameeste valmisolek, teenuslepingud ja muud kokkulepped oleksid aegsasti üle vaadatud. 

„Õppisime möödunud talvest, mis hoolduse seisukohast ei olnud kergete killast, ja hakkasime rege rautama juba suvel. Saatsime korteriühistutele meeldetuletuse, milliste heakorratööde eest hoolitseb linn ja mille eest tuleb korteriühistutel endal hoolt kanda,“ ütles Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats. 

Korteriühistud peavad hoidma puhta kinnistuga külgneva kõnnitee ning eemaldama majalt jääpurikad ja lume, lisaks tuleb tagada libedusetõrje kõnniteel. Linn tellib tänavate puhastuse sõidutee osas ja lisaks puhastab need kõnniteed, mille hooldamise kohustus on linnal. Lisaks on majandus- ja taristuministri määrusega kehtestatud teele seisundinõuded, mida tuleb järgida. 

„Ka linn on omalt poolt teenuslepingud üle vaadanud, tänavapuhastuse nõudeid karmistanud ning teenusepakkujatega kohtunud. Ühine murekoht ühistutega on lumekoristust takistavad parkivad sõidukid, kohalikud elanikud saavad sellistest autodest teada anda munitsipaalpolitseile, et saaksime koos lahendusi otsida,“ lisas Lauri Laats.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!