Täna
07. juul
16...20
11...16
Homme
08. juul
14...20
9...15

Eesti

Edgar Savisaarest ilmub raamat

Foto: Vallo Kruuser/Delfi
09:18 23. september 2019
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Algaval nädalal jõuab lugejateni Paavo Kanguri uus raamat “Mängur. Edgar Savisaare tegelik lugu", mille on kirjastanud Isamaa liige Kalle Muuli ja reformierakondlane Valdo Randpere, vahendab BNS.

Neljapäeval ilmuv räägib laulva revolutsiooni iidolist Edgar Savisaarest, tema muutumistest enne ja pärast Eesti taasiseseisvumist. Raamat kirjeldab haaravalt, milline oli Nõukogude impeeriumi lagunemise ja Eesti iseseisvumise tegelik faabula, millised jõud seda käivitasid ja milline roll oli selles Savisaarel. Raamatu esmaesitlus toimub neljapäeval kell 16.30 Tallinnas Viru Keskuse Rahva Raamatus ning päev hiljem kell 17 Tartu Kaubamaja Apollos.

"Mind hämmastas Savisaare kohtuprotsessi olemus. Kas veteranpoliitik lüüaksegi risti, sest seda nõuab sisepoliitiline umbsõlm erakondade maailmakaardil. Mulle tundus, et Savisaare surm insuldi läbi kohtusaalis ei tee Eestit õnnelikumaks ja paremaks paigaks. Kirjutasin sellest ühe arvamuslookese ja peagi kutsus Edgar mind Hundisilmale. Nii see raamatu mõte sündis,“ ütles Paavo Kangur.

"Ehkki Edgar Savisaar on Eesti poliitika tippu kuulunud üle veerand sajandi, on see esimene raamat, mis kirjeldab Edgar Savisaare kui Eesti ühe kõige vastuolulisema ja kõmulisema poliitiku kujunemislugu alates tema lapsepõlvest kuni veel praegugi jätkuva kohtuprotsessini välja,“ ütles Kalle Muuli, kes on raamatu üks kirjastajaid.  „See on elavas, kerges ja lihtsas keeles kirjutatud põnev lugu, mis annab hea ülevaate nii Savisaare poliitikutee kui ka eraelu keerdkäikudest ja telgitagustest."

Raamatu teine kirjastaja Valdo Randpere rõhutas, et Paavo Kanguri raamat annab endise tipp-poliitiku elust ilustamata pildi. „Edgar Savisaar on kahtlemata üks kõige vastuolulisemaid poliitikuid Eesti ajaloos – osade inimeste jaoks on ta messias, teised näevad teda kui vanakurja ennast. Selle raamatu tugevuseks on Edgar Savisaare asetamine inimlikku võtmesse – see raamat on aus, selles on nii ülevust kui traagikat, nii rõõmu kui kurbust.“

 “Raamat uurib Edgar Savisaare ajaloolist rolli Eesti taasiseseisvumisel ning vaatleb ka vastuolulise ja müstilise poliitiku viimaseid nädalaid Tallinna linnapea toolil. Omamoodi on sellest raamatust saanud Eesti uusima ajaloo kokkuvõte,“ tõdes Paavo Kangur lõpetuseks.

Raamatu on välja andnud Kalle Muulile ja Valdo Randperele kuuluv KAVA kirjastus.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!