Täna
08. juul
15...20
7...15
Homme
09. juul
15...19
7...14

Eesti

Küsitlus: ligi 30 protsenti autojuhtidest eelistab lamellrehve 

Foto: Ilmar Saabas/Delfi
10:31 12. november 2019
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Eesti autojuhtidest eelistab 72 protsenti naastrehve ning 28 protsendi valik langeb lamellide kasuks, näitab PZU Kindlustuse poolt sotsiaalmeedias läbiviidud iga-aastane küsitlus, vahendab BNS.

Võrreldes eelmise aastaga on lamellide pooldajate arv veidi vähenenud, aga püsib samas suurusjärgus. Mullu eelistas naastrehve 64 protsenti, 2017. aastal 69 protsenti ning 2016. aastal 77 protsenti vastajatest, teatas PZU.

PZU sõidukikahjude grupijuhi Jaanus Tanne sõnul kinnitab küsitlus, et naastrehvid on endiselt paljudele esimene valik. „Paljud vastajad põhjendasid seda kehva teehooldusega oma kodukandis, mis ei lase lamelle eelistada. Valdavalt arvatakse, et naastrehv sobib talvistes oludes kõigile teedele ning lamellrehvi eelistavad pigem need, kes sõidavad peamiselt linnas,“ ütles Tanne.

Tanne lisas, et linnas sõites on lamellrehvid kindlasti parem valik, sest nende pidurdusteekond on kuival asfaldil lühem kui naastrehvidel. Kuid maal ja jäistes oludes võib lamellrehvide pidurdusteekond venida halvimal juhul pea poole pikemaks võrreldes naastrehvidega. „Rehvid tuleb valid tulenevalt sellest, kus nendega enamasti sõidetakse – maanteedel või linnatänavatel,“ ütles Tanne.

PZU Facebooki lehel toimunud küsitluses märkis oma eelistuse 1674 inimest.

Talverehvid on Eestis kohustuslikud 1. detsembrist, kuid enne ilmade külmenemist on mõistlik rehvivahetus ära teha. Eestis on talverehvide nõutud minimaalne mustrisügavus kesksoonest mõõdetuna kolm millimeetrit ja soovituslik neli-viis millimeetrit ning kasutada võib nii lamell- kui ka naastrehve. Suure pakasega tasub uuesti kontrollida ka rehvirõhku.

PZU on rahvusvaheline 200-aastase ajalooga kahjukindlustusselts, mis kuulub Baltimaade suurimate hulka ning on Eestis käibelt ja kahjuhüvitiste mahult üks juhtivaid kahjukindlustusseltse. Poolas kuulub PZU-le varakindlustusturust 33 protsenti ja elukindlustusturust 42,9 protsenti ning Kesk- ja Ida-Euroopas on turuosa 13 protsenti.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!