Täna
20. sept
13...16
2...12
Homme
21. sept
15...18
7...13

Eesti

Euroopa suurim bussifirma Flixbus plaanib tänavu Tallinnast reise alustada

Foto: Arnulf Hettrich/imago images/Scanpix
12:32 13. veebruar 2020
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Euroopa suurim bussifirma, Saksamaa ettevõte Flixbus kavatseb alustada 2020. aasta esimeses pooles reise Tallinnast Ida- ja Lääne-Euroopa linnadesse, vahendab BNS.

"Teeme ettevalmistusi Balti riikides tegevuse alustamiseks," rääkis Flixbusi tegevdirektor Poolas, Ukrainas ja Baltimaades Michal Leman. "Meie peamiseks prioriteediks on liinid, mis ühendavad Tallinna teiste Euroopa pealinnade, näiteks Berliini ja Varssaviga, ja need on plaanis käivitada 2020. aasta esimesel poolel."

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium andis sellel nädalal heakskiidu FlixBus Polska taotlusele avada bussiliinid marsruudil Berliin-Tallinn, Varssavi-Tallinn ja Praha-Tallinn. 

LuxExpressi asutaja Hugo Osula ütles, et konkurents bussiturul on Baltimaades väga tugev, vedajaid on palju. Seejuures tegelevad liinidega nii Balti kui ka rahvusvahelised ettevõtted, märkis ta. 

FlixBusi turuletuleku mõjudest hindadele rääkides ütles, et mõne aasta eest üritas Superbus Eesti turul odavaid pileteid pakkudes tegutseda, kuid oluliseks turuosaliseks selle strateegiaga ei saanud ning on nüüdseks lahkunud. 

"Kahtlen, et FlixBus kavatseb siin suure kahjumiga töötada. Investeeringud bussiärisse on väga suured ja kasum väga väike. Pikalt dumpinguga tegelda kindlasti ei õnnestu," kommenteeris Osula. 

Flixbus Estonia registreeriti Eestis möödunud aasta lõpus. Selle omanik on Saksa ettevõte FlixBus, mis asutati 2013. aastal. Rahvusvahelisel turul hakkas see tegutsema alates aastast 2015. Flixbus sõidab enam kui 2500 sihtkohta 30 riigis.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!