Täna
20. sept
13...16
2...12
Homme
21. sept
15...18
7...13

Eesti

Hommikul hukkus Põhja-Tallinna põlengus 75-aastane mees

Foto: Henri-Kristian Kirsip/Delfi
12:14 13. veebruar 2020
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Põhja-Tallinnas Pebre tänaval neljapäeva hommikul puhkenud suurpõlengus kaotas elu 75-aastane mees, lisaks tuli haiglasse kontrolli viia veel 12 hoones viibinud elanikku.

Häirekeskus sai kell 8.04 teate, et Pebre tänaval põleb kolmekorruseline krohvitud puitkortermaja. Leegid ulatusid juba teatamise ajal ühe esimese korruse korteri akendest välja ning tuli oli kiiresti levinud maja katuse alla, teatas Põhja päästekeskuse pressiesindaja BNS-ile.

Suurte jõududega reageerinud päästjad aitasid akende ja trepikoja kaudu majast välja 15 inimest, kellest 12 kiirabi tervisekahjude selgitamiseks haiglasse viis. Mürgise põlengusuitsu eest hoiatati ümberkaudseid elanikke.

Kustutustööde käigus leidsid päästjad põlenud korterist hukkunud 75-aastase mehe, kes oli liikumispuudega. Kahjuks ei leitud esialgu korterist töökorras suitsuandurit ja keegi ei olnud kuulnud ka häiret, mis oleks võinud mehe elu päästa. Esialgsel hinnangul võis tulekahju põhjustada hooletus suitsetamisel.

Sel aastal on tulekahjudes hukkunud viis inimest, neist kolm Harjumaal. Eelmisel aastal hukkus tulekahjudes kokku 43 inimest, kellest 19 olid üle 60-aastased. Üheksa hukkunut olid puudega inimesed.

Päästeamet juhib tähelepanu, et toimetulekuraskuste ja terviseprobleemidega inimestel on keerulisem ohte tajuda ja oma kodu ohutust tagada. "Pöörake tähelepanu oma vanemaealiste lähedaste ja naabrite kodude tuleohutusele. Aidake neil kontrollida tulekahjust varakult hoiatava suitsuanduri töökorras olekut ja vahetada õigeagselt selle patareid," teatasid päästjad. 


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!