Täna
07. juul
16...20
11...16
Homme
08. juul
14...20
9...15

Meelelahutus

Mänguasjamuuseum avab nädalavahetusel uksed Legomaaniale

Foto: Pressimaterjal
12:07 18. september 2019
Autor: Seitsmesed

Nädalavahetusel, 21. ja 22. septembril vallutab Tartu Mänguasjamuuseumi Teatri Kodu taas LEGOMAANIA. Teatrisaali kerkib imeline Lego linn töötavate karussellide, sõitvate rongide ja linnameluga, vaadata saab täiskasvanud Lego-meistrite loomingut, toimub kasutatud Lego klotside müük ning avatakse mitu ehitusala lastele.

Legomaaniat korraldab täiskasvanud Lego-harrastajate klubi EstLUG koostöös Tartu Mänguasjamuuseumiga. Ühe korraldaja Triin Põllmaa sõnutsi soovitakse näidata nii lastele kui ka täiskasvanuile, et Legodest ehitamise maailma võimalused on piiritud. "Loovus, osavus ja püsivus on üliolulised lapse arenguks. Peenmotoorika ja mitmemõõtmelise mõtlemise areng on Legodega mängides lisaboonuseks," selgitab Põllmaa.

Üritusele pääseb eripiletiga, millega saab külastada ka Tartu Mänguasjamuuseumi põhimajas asuvaid näituseid ja mängutuba. Mänguasjamuuseumis on vastselt avatud Edgar Valteri loomingust inspireeritud mänguasjade näitus "Sipsikust pokudeni", samuti on võimalik vaadata näitust Liivika Asumaa valmistatud karudest ning imetleda aasta suurnäitust "Barbie 60".

Laupäeval saab Legomaaniale kaasa elada kella 11-17, pühapäeval kella 11-15.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!